Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagenie Tiguanie?

Bycie właścicielem pojazdu jest niezbędne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju rzadko jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Znajdź to. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju w Twoim Volkswagenie Tiguan, trafiłeś na właściwą stronę, najpierw pomożemy Ci ustalić przyczynę wycieku oleju, a dodatkowo w miarę możliwości pomożemy Ci go naprawić.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Tiguan

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Tiguan, pierwszym właściwym krokiem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, zdecydowanie konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na przypadku, gdy z Twojego Volkswagena Tiguana wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię karty klucza Volkswagen Tiguan?

Nie zawsze łatwo jest odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Volkswagenie Tiguan z powodu przestrzeni w bloku silnika, niemniej jednak oto proste kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć źródło oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć drogą kapiącego oleju na początek, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go bez trudu wyśledzić.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagen Tiguan.

Teraz, gdy już zlokalizowałeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, aby uzupełnić jego poziom, zależny od jego nasilenia, ale pamiętaj, że nie jest to trwała kuracja i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zaprezentujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam z pewnym know-how, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz miał na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagen Tiguan, będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub przekładniowy.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Tiguan

W tym scenariuszu proces jest dość prosty, wystarczy podnieść swojego Volkswagena Tiguana, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnym momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Tiguanie?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Tiguan

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby tak się stało, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. Ta sama ocena, sprawdź na gorąco, czy wycieka olej z Twojego Volkswagen Tiguan.

Olej wycieka z presostatu mojego Volkswagena Tiguan

Podsumowując, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w twoim Volkswagen Tiguan, możesz, w zależności od jego dostępności, dosięgnąć go i szybko go wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z Twój Volkswagen Tiguan.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności radzimy udać się do technika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Tiguan, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Tiguan.

Ссылка на основную публикацию