Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volvo XC60?

Bycie właścicielem samochodu jest konieczne, najczęściej potrzebujemy go do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często wywołuje u nas niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju często nie jest łagodny i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie rozpoznasz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Volvo XC60, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volvo XC60

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Volvo XC60, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko rozpoznać jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, naprawdę należy: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku zainteresuje nas tylko wykrycie wycieku oleju z Twojego Volvo XC60, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Nie jest łatwo odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Volvo XC60 z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć źródło oleju:

  • Zlokalizuj punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju na początek, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go łatwiej wyśledzić.
  • To może ci pomóc, oto lista części, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Volvo XC60?

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volvo XC60.

Teraz, gdy już ustaliłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego intensywności, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwałe lekarstwo i że wyciek może się pogorszyć za każdym razem. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam z pewną wiedzą, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volvo XC60 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volvo XC60

W tej sytuacji strategia jest dość prosta, wystarczy podnieść Volvo XC60, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volvo XC60

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to osiągnąć, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdzenie, sprawdzenie na gorąco, czy z Twojego Volvo XC60 wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Volvo XC60

Podsumowując, jeśli to Twój wyłącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w Twoim Volvo XC60, możesz, w oparciu o łatwość dostępu, szybko do niego dotrzeć i zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieków oleju z Twojego Volvo XC60.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Volvo XC60 ?

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do mechanika, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona spokojnie w pojedynkę.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC60, skonsultuj się z naszą kategorią Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector