Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Alfie Romeo 147 ?

Bycie właścicielem samochodu jest ważne, generalnie potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu często sprawia nam niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju nie jest często nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie zauważysz to. Jeśli wiesz o tym cieknie olej w twojej alfie romeo 147, trafiłeś na właściwą stronę, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy Ci go zaradzić w miarę możliwości.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twojej Alfa Romeo 147

Jeśli znajdziesz płyn cieknie spod Twojej Alfy Romeo 147, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zweryfikowanie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można dość szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w mojej Alfie Romeo 147 ?

W naszym przypadku skupimy się tylko na przypadku, gdy stwierdzisz wyciek oleju z Twojej Alfy Romeo 147, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny irytujący zapach.

W rzeczywistości nie jest łatwo odkryć źródło oleju, który wycieka w Alfie Romeo 147 ze względu na dostęp do bloku silnika, jednak oto proste kroki, które należy wykonać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym spada olej, obszar, z którego wylewa się na ziemię…
  • Prześledź drogę kapiącego oleju do początku, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc łatwiej go zlokalizować.
  • To pomoże, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Alfa Romeo 147.

Teraz, gdy już znalazłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego nasilenia, ale pamiętaj, że nie jest to trwała kuracja i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zaprezentujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Alfie Romeo 147 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Alfa Romeo 147 ?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Alfa Romeo 147

W tej sytuacji technika jest dość prosta, wystarczy podnieść Alfa Romeo 147, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zweryfikować gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Wycieka olej z filtra oleju mojej Alfy Romeo 147

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to osiągnąć, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdź na gorąco sprawdź czy nie wycieka olej z Twojej Alfy Romeo 147.

Wycieka olej z presostatu mojej Alfy Romeo 147

Na koniec, jeśli to wyłącznik ciśnieniowy jest przyczyną nieszczelności w Twojej Alfa Romeo 147, możesz, zgodnie z jego łatwością dostępu, łatwo go dosięgnąć i wymienić. Aby tak się stało, ustaw tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw zamienny presostat, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojej Alfy Romeo 147.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do warsztatu naprawczego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Alfy Romeo 147, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Alfa Romeo 147.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie z moją Alfą Romeo 147 ?
Ссылка на основную публикацию