Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Honda Civic?

Posiadanie samochodu jest korzystne, najczęściej potrzebujemy go do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju rzadko jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zauważysz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twojej Honda Civic, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie, jeśli to możliwe, pomożemy Ci go naprawić.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twojej Honda Civic

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojej Hondy Civic, pierwszym właściwym krokiem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich może być dość szybko rozpoznany jako przyczyna wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku interesuje nas tylko to, czy z Twojej Hondy Civic wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w mojej Honda Civic?

Nie zawsze jest łatwo odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Honda Civic z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto proste kroki, które należy wykonać, aby odkryć źródło oleju:

  • Zlokalizuj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt ważna, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go łatwiej znaleźć.
  • To pomoże, oto lista części, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Honda Civic.

Teraz, gdy już ustaliłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego powagi, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała odpowiedź i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Honda Civic będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Honda Civic

W tym scenariuszu rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść swoją Hondę Civic, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na mojej Honda Civic, co robić ?

Olej wycieka z filtra oleju mojej Hondy Civic

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama ocena, sprawdź na gorąco, czy z Twojej Hondy Civic nie wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojej Hondy Civic

Wreszcie, jeśli przyczyną nieszczelności w Honda Civic jest wyłącznik ciśnieniowy, możesz, zależnie od łatwości dostępu, dosięgnąć go i szybko go wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojej Hondy Civic .

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zalecamy udanie się do technika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hondy Civic, zajrzyj do kategorii Honda Civic.

Ссылка на основную публикацию