Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Honda Pilot?

Posiadanie pojazdu jest niezbędne, przez większość czasu potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i do wielu naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu regularnie sprawia nam niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Znajdź to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twojej Honda Pilot, trafiłeś na właściwą stronę internetową, po pierwsze wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twojej Honda Pilot

Jeśli zauważysz płyn wyciekający spod Twojej Hondy Pilot, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zdefiniować jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, zdecydowanie należy: sprawdzaj poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Honda Pilot

W naszym przypadku zainteresuje nas tylko wykrycie wycieku oleju z Hondy Pilot, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Nie zawsze jest łatwo odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Honda Pilot z powodu miejsca w bloku silnika, jednak oto proste kroki, których należy się trzymać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, obszar, z którego wylewa się na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt ważna, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby łatwiej go odkryć.
  • To może ci pomóc, oto lista części samochodowych, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Honda Pilot.

Teraz, gdy już odkryłeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dolać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego nasilenia, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to trwała odpowiedź i że wyciek może się nasilać za każdym razem. Prawdopodobnie pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Honda Pilot, będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Honda Pilot?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Honda Pilot

W tym scenariuszu rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy podnieść Hondę Pilot, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojej Hondy Pilot

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleiła się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdź, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z Twojej Hondy Pilot.

Olej wycieka z presostatu mojej Hondy Pilot

Podsumowując, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną nieszczelności w Honda Pilot, możesz, w oparciu o łatwość dostępu, dosięgnąć go i bardzo łatwo go wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z twojego Honda Pilot.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do mechanika, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona samodzielnie.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Hondy Pilot, przejdź do naszej kategorii Hondy Pilot.

Ссылка на основную публикацию