Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Kia Niro?

Bycie właścicielem pojazdu jest ważne, generalnie potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i wielu naszych codziennych podróży. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu czasami powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju nie jest często nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Zauważ to. Jeśli jesteś świadomy olej wycieka z Twojej Kia Niro, dobrze trafiłeś, najpierw pomożemy Ci znaleźć źródło wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twojej Kia Niro

Jeśli się dowiesz płyn wyciekający spod Kia Niro, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można szybko zdefiniować jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie ważne jest, aby sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszych okolicznościach skupimy się tylko na sytuacji, w której zauważysz wyciek oleju z Twojej Kia Niro, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Moja Kia Niro ciągnie w prawo, co robić?

Nie zawsze łatwo jest znaleźć źródło oleju, który wycieka w Kia Niro z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto wskazówki, których należy się trzymać, aby znaleźć pochodzenie oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na podłogę…
  • Prześledź drogę kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt ważna, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc szybciej go wykryć.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Kia Niro.

Teraz, gdy już znalazłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to trwały środek i wyciek może się nasilić w każdej chwili. Prawdopodobnie zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Kia Niro, będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub przekładniowy.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Kia Niro

W tym scenariuszu rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść swoją Kia Niro, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Kia Niro ?

Olej wycieka z filtra oleju mojej Kia Niro

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to osiągnąć, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleiła się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdź, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z Twojej Kia Niro.

Olej wycieka z presostatu mojej Kia Niro

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w Twojej Kia Niro, możesz, w zależności od jego dostępności, szybko go dosięgnąć i zmienić. Aby to zrobić, ustaw tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z Twojej Kia Niro.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do mechanika, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona spokojnie w pojedynkę.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Kia Niro, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Kia Niro.

Ссылка на основную публикацию