Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Kia Soul?

Posiadanie pojazdu jest niezbędne, najczęściej potrzebujemy go do pracy i podczas większości naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu regularnie powoduje nam komplikacje, a jednym z nich jest świadomość wycieku oleju w samochodzie… W rzeczywistości wyciek oleju zwykle nie jest łagodny i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz rozpoznaj to. Jeśli jesteś świadomy olej wycieka z twojej Kia Soul, dobrze trafiłeś, po pierwsze wesprzemy Cię w zlokalizowaniu przyczyny wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju z Twojej Kia Soul

Jeśli odkryjesz płyn wyciekający spod Twojej Kia Soul, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można dość szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, naprawdę konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku interesuje nas tylko wykrycie wycieku oleju ze swojej Kia Soul, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się na Kia Soul, co mogę zrobić?

Nie jest łatwo zlokalizować przyczynę wycieku oleju w Kia Soul z powodu miejsca w bloku silnika, jednak oto wskazówki, których należy przestrzegać, aby zlokalizować źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, obszar, z którego wylewa się na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do początku, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go bez trudu ustawić.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Kia Soul.

Teraz, gdy już znalazłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego nasilenia, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to długotrwały środek i że wyciek może się nasilić w każdej chwili. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Kia Soul będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub przekładniowy.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Kia Soul

W tej sytuacji procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść swoją Kia Soul, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji na Kia Soul, co robić ?

Olej wycieka z filtra oleju mojej Kia Soul

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdź, sprawdź na gorąco, czy z Twojej Kia Soul nie wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojej Kia Soul

Podsumowując, jeśli to twój przełącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w twojej Kia Soul, możesz, zgodnie z jego dostępnością, dosięgnąć go i bardzo łatwo go zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z twojego Dusza Kia.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Kia Soul, przejdź do naszej kategorii Kia Soul.

Ссылка на основную публикацию