Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w mojej Skodzie Enyaq?

Posiadanie samochodu to podstawa, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu regularnie powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz rozpoznaj to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twojej Skodzie Enyaq, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twojej Skodzie Enyaq

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojej Skody Enyaq, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich może być dość szybko rozpoznany jako przyczyna wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszej sytuacji interesuje nas tylko okoliczność, że wykryjesz wyciek oleju ze swojej Skody Enyaq, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Where to find air conditioner fuse on Skoda Enyaq ?

Nie zawsze łatwo jest odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Skodzie Enyaq z powodu przestrzeni w bloku silnika, jednak oto kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, miejsce, z którego wylewa się na podłogę…
  • Śledź drogę kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go zlokalizować przy mniejszym wysiłku.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twojej Skodzie Enyaq.

Teraz, gdy już zlokalizowałeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego intensywności, ale pamiętaj, że nie jest to trwała odpowiedź i wyciek może się nasilić w każdej chwili. Prawdopodobnie przedstawimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Skodzie Enyaq będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Skodzie Enyaq

W tej sytuacji procedura jest bardzo prosta, wystarczy podnieść Skodę Enyaq, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w mojej Skodzie Enyaq, co robić ?

Olej wycieka z filtra oleju mojej Skody Enyaq

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie będziesz musiał go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleiła się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, na gorąco sprawdź, czy z Twojej Skody Enyaq wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojej Skody Enyaq

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w Twojej Skodzie Enyaq, możesz, zależnie od łatwości dostępu, do niego dotrzeć i szybko go zamienić. Aby to zrobić, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojej Skody Enyaq.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności radzimy udać się do technika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skody Enyaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Enyaq.

Ссылка на основную публикацию