Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Bmw Serie 1 E82 ?

Dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości znalezienie wycieku w samochodzie nigdy nie jest uspokajające, a jeszcze mniej uspokaja, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Bmw Serie 1 E82 . Dzisiaj pomożemy Ci zweryfikować, czy rzeczywiście jest to nieszczelność skrzyni biegów, następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podamy kilka sugestii zapobiegawczych i na koniec przedstawimy wyobrażenie o cenie skrzynia biegów Bmw Serie 1 E82.

Wyciek skrzyni biegów w Bmw Serie 1 E82, źródło i objaw

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz upewnić się, że ten wyciek w rzeczywistości pochodzi ze skrzyni biegów Twojego Bmw Serie 1 E82. Aby to zrobić, musisz wejść pod pojazd i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi pochodzić z miski olejowej skrzyni biegów lub z sąsiedniego pomieszczenia. Po zweryfikowaniu, oto możliwe źródła tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko obecny w automatycznych skrzyniach biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Bmw Serie 1 ?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Bmw Serie 1 E82?

Po odkryciu różnych źródeł wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Bmw Serie 1 E82, postaramy się opisać Ci, jakie są Twoje możliwości naprawienia tego wycieku oleju. Pamiętaj, że bez względu na przyczynę, po rozpoznaniu wycieku musisz udać się do mechanika, aby ustalić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może być nieodwracalnie uszkodzona. Niemniej jednak, oto jak serwis mechanika i rozwiązania, które zostaną Państwu zaoferowane:

 • Bardzo często, aby określić wyciek, technik samochodowy będzie musiał zdemontować skrzynię biegów, co będzie wiązało się z wysokimi kosztami pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój mechanik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów w Twoim Bmw Serie 1 E82, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić kompletną skrzynię biegów

  .

 • Wreszcie, dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć wycieków skrzyni biegów w Twoim Bmw Serie 1 E82?

Nie ma wielu rozwiązań unikaj wycieków skrzyni biegów w swoim Bmw Serie 1 E82 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Regularne wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej manipulacji, przejrzyj nasze treści na ten temat.
 • Do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów użyj specjalnego dodatku, który przywróci elastyczność i pozwoli zatkać umiarkowane nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Bmw Serie 1?

.

Cena skrzyni biegów Bmw Serie 1 E82

Na koniec chcielibyśmy dać wyobrażenie, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Bmw Serie 1 E82. Jak zrozumiałeś, problemy ze skrzynią biegów na ogół prowadzą do całkowitej wymiany tej części. Trudno jest podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od mechanika robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika, część będzie miała inną cenę, jednak szacujemy, że naprawa obejmuje robociznę będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sama część kosztuje od 400 do 1000 euro.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 1 E82, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 1 E82.

Ссылка на основную публикацию