Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Citroen Jumper 2 ?

W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości rozpoznanie wycieku w pojeździe rzadko jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Citroen Jumper 2 . Dzisiaj pomożemy Ci zweryfikować, czy rzeczywiście jest to nieszczelność skrzyni biegów, następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, a następnie damy kilka wskazówek zapobiegawczych, a na koniec przedstawimy wyobrażenie o cenie skrzynia biegów Citroen Jumper 2.

Wyciek skrzyni biegów w Citroen Jumper 2, źródło i manifestacja

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek jest w rzeczywistości spowodowany przez skrzynię biegów Twojego Citroena Jumpera 2. Aby to zrobić, musisz wejść pod samochód i śledzić olej przeciek. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi to być spowodowane przez miskę olejową skrzyni biegów lub sąsiednie pomieszczenie. Po zweryfikowaniu, oto możliwe źródła tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko wyposażony w automatyczne skrzynie biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub uszkodzenia
 • Uszkodzona jedna z twoich plomb
Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Citroen Jumper?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Citroen Jumper 2?

Po odkryciu różnych źródeł wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Citroen Jumper 2, postaramy się pokazać Ci, jakie masz możliwości naprawy tego wycieku oleju. Pamiętaj, że w każdym przypadku, po zidentyfikowaniu wycieku, musisz udać się do mechanika, aby ustalić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Oto jednak jak serwis mechanika i rozwiązania, które zostaną Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby rozpoznać wyciek, mechanik samochodowy będzie musiał zdemontować twoją skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, twój mechanik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów twojego Citroen Jumper 2, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić kompletną skrzynię biegów

  .

 • Wreszcie, dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć przecieków skrzyni biegów w Twoim Citroen Jumper 2?

Nie ma wielu alternatyw dla unikaj nieszczelności skrzyni biegów w Twoim Citroen Jumper 2 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Regularne wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej manipulacji, przeczytaj naszą stronę treści na ten temat.
 • Stosuj specjalny dodatek do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów, dodatki te przywrócą elastyczność i umożliwią zatkanie umiarkowanych nieszczelności, niektóre znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Citroenie Jumperze 2?

.

Cena skrzyni biegów Citroen Jumper 2

Na koniec chcielibyśmy dać Ci wyobrażenie, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Citroen Jumper 2. Jak już wiesz, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej wymiany tej części. Trudno jest podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od mechanika robocizna może się bardzo różnić, a w zależności od silnika składnik będzie miał inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sam element kosztuje od 400 do 1000 euro.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena Jumpera 2, przejdź do naszej kategorii Citroen Jumper 2.

Ссылка на основную публикацию