Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Ford S-max ?

Na tej stronie postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. Rzeczywiście, dostrzeżenie wycieku w pojeździe prawie nigdy nie jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Ford S-max . Dzisiaj pomożemy Ci potwierdzić, że jest to oczywiście nieszczelność skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podamy kilka sugestii dotyczących zapobiegania, a na końcu podamy wskazówkę dotyczącą ceny skrzynia biegów Ford S-max.

Wyciek skrzyni biegów w Ford S-max, pochodzenie i manifestacja

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek w oczywisty sposób pochodzi ze skrzyni biegów Twojego Ford S-max. Aby to osiągnąć, musisz wejść pod pojazd i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi pochodzić z miski olejowej skrzyni biegów lub z sąsiedniego pomieszczenia. Po zweryfikowaniu, oto możliwe źródła tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko wyposażony w automatyczne skrzynie biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana
Weiterlesen:
Ford S-max 2, KTÓRY WCHODZI w tryb awaryjny

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Ford S-max?

Po odkryciu różnych źródeł wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Ford S-max, postaramy się opisać Ci, jakie masz możliwości naprawy tego wycieku oleju. Zdaj sobie sprawę, że bez względu na przyczynę, po ustaleniu wycieku musisz udać się do warsztatu, aby ustalić dokładne pochodzenie wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Oto jednak jak obsługa warsztatu i rozwiązania, które będą Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby rozpoznać wyciek, mechanik będzie musiał rozebrać Twoją skrzynię biegów, co będzie wiązało się z wysokimi kosztami pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, twój mechanik ją wymieni i zmontuje skrzynię biegów twojego Ford S-max, inaczej będziesz musiał wymienić całą skrzynię biegów

  .

 • Nareszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć przecieków skrzyni biegów w swoim Ford S-max?

Nie ma wielu alternatyw dla unikaj nieszczelności skrzyni biegów w swoim Ford S-max , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Częste wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej akcji, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.
 • Do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów użyj konkretnego dodatku, który przywróci elastyczność i pozwoli zatkać drobne nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Ford S-max, który przyspiesza sam

.

Cena skrzyni biegów Ford S-max

Na koniec chcielibyśmy podać, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Ford S-max. Jak zrozumiałeś, problemy ze skrzynią biegów na ogół prowadzą do całkowitej zmiany tej części. Trudno podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od warsztatu robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika, podzespół będzie miał inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sam element kosztuje od 400 do 1000 euro.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Ford S-max, spójrz na kategorię Ford S-max.

Ссылка на основную публикацию