Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Jeepie Cherokee?

W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości dostrzeżenie wycieku w pojeździe prawie nigdy nie jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Jeepie Cherokee . Dzisiaj pomożemy Ci zweryfikować, czy rzeczywiście jest to przeciek skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podpowiemy kilka sugestii zapobiegawczych, a na koniec podamy wskazówkę dotyczącą ceny skrzyni biegów Jeepa Cherokee.

Wyciek skrzyni biegów w Jeepie Cherokee, pochodzenie i objaw

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek rzeczywiście pochodzi ze skrzyni biegów Twojego Jeepa Cherokee. Aby to zrobić, musisz wejść pod samochód i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi pochodzić z miski olejowej skrzyni biegów lub z sąsiedniego pomieszczenia. Po weryfikacji, oto możliwe przyczyny tego wycieku transmisji:

 • Zaślepka skrzyni biegów: jeśli jest niewłaściwie przykręcona…
 • Uszkodzony zmiennik momentu obrotowego: Tylko w automatycznych skrzyniach biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub uszkodzenia
 • Uszkodzona jedna z twoich plomb
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Jeep Cherokee?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Jeepie Cherokee?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Jeepie Cherokee, postaramy się wyjaśnić Ci, jakie masz możliwości naprawienia tego wycieku oleju. Pamiętaj, że bez względu na przyczynę, po zidentyfikowaniu wycieku musisz udać się do warsztatu, aby ustalić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Oto jednak jak obsługa powierzchni garażowej i rozwiązania, które zostaną Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby określić nieszczelność, technik będzie musiał rozebrać skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój technik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojego Jeepa Cherokee, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić całą skrzynię biegów

  .

 • Wreszcie, dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć wycieków skrzyni biegów w Twoim Jeepie Cherokee?

Nie ma wielu rozwiązań unikaj wycieków skrzyni biegów w Twoim Jeepie Cherokee , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Częste wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tym zadaniu, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.
 • Do konserwacji uszczelek skrzyni biegów użyj konkretnego dodatku, który przywróci elastyczność i umożliwi zatkanie umiarkowanych nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
W moim Jeepie Cherokee kontrolka wskaźnika paliwa świeci się, co robić?

.

Cena skrzyni biegów Jeep Cherokee

Na koniec chcielibyśmy podać, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Jeep Cherokee. Jak już zauważyłeś, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej zmiany tej części. Trudno podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od powierzchni warsztatu robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika składnik będzie miał inną cenę, jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sam element kosztuje od 400 do 1000 euro.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Jeepa Cherokee, spójrz na kategorię Jeep Cherokee.

Ссылка на основную публикацию