Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Kia Sedona ?

Na tej stronie postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być frustrujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. Rzeczywiście, znalezienie wycieku w samochodzie nigdy nie jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest to wyciek skrzyni biegów w Twojej Kia Sedona . W tym artykule pomożemy Ci zweryfikować, czy rzeczywiście jest to przeciek skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, a następnie podamy kilka sugestii dotyczących zapobiegania, a na koniec przedstawimy wyobrażenie o cenie skrzyni biegów Kia Sedona.

Wyciek skrzyni biegów na Kia Sedona, pochodzenie i objaw

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek rzeczywiście dotyczy skrzyni biegów Twojej Kia Sedona. Aby to zrobić, musisz wejść pod pojazd i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi być oparty na misce olejowej skrzyni biegów lub w sąsiednim pomieszczeniu. Po zweryfikowaniu, oto możliwe przyczyny tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Uszkodzony zmiennik momentu obrotowego: Tylko w automatycznych skrzyniach biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana
Weiterlesen:
Problem z sondą lambda w Kia Sedona

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Kia Sedona?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twojej Kia Sedona, postaramy się opisać Ci, jakie masz możliwości naprawy tego wycieku oleju. Pamiętaj, że w każdym przypadku, po stwierdzeniu wycieku, musisz udać się do warsztatu, aby ustalić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Niemniej jednak, oto jak usługa warsztatu i rozwiązania, które zostaną Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby ustalić nieszczelność, mechanik będzie musiał zdemontować skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój mechanik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojej Kia Sedona, inaczej będziesz musiał wymienić całą skrzynię biegów

  .

 • Wreszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: jak uniknąć wycieków skrzyni biegów w Twojej Kia Sedona?

Nie ma wielu rozwiązań unikaj wycieków skrzyni biegów w Twojej Kia Sedona , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Regularne wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tym zadaniu, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.
 • Do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów użyj specjalnego dodatku, który przywróci elastyczność i pozwoli zatkać drobne nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Kia Sedona ?

.

Cena skrzyni biegów Kia Sedona

Na koniec chcielibyśmy dać wam wyobrażenie, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Kia Sedona. Jak już zauważyłeś, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej wymiany tej części. Ciężko podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od warsztatu robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika część będzie miała inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sama część kosztuje od 400 do 1000 euro.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Kia Sedona, spójrz na kategorię Kia Sedona.

Ссылка на основную публикацию