Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Peugeot 508 ?

Dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości znalezienie wycieku w samochodzie prawie nigdy nie jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Peugeot 508 . W tym artykule pomożemy Ci upewnić się, że rzeczywiście jest to przeciek skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podamy kilka sugestii dotyczących zapobiegania, a na koniec podamy wskazówkę dotyczącą ceny skrzynia biegów Peugeota 508.

Wyciek skrzyni biegów Peugeot 508, pochodzenie i manifestacja

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz sprawdzić, czy przyczyną tego wycieku jest skrzynia biegów Twojego Peugeot 508. Aby to zrobić, musisz wejść pod pojazd i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi to być spowodowane przez miskę olejową skrzyni biegów lub sąsiednie pomieszczenie. Po potwierdzeniu, oto możliwe źródła tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Uszkodzony zmiennik momentu obrotowego: Występuje tylko w automatycznych skrzyniach biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Peugeot 508?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Peugeot 508?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Peugeot 508, postaramy się opisać Ci, jakie masz możliwości naprawy tego wycieku oleju. Pamiętaj, że w każdym przypadku, po zidentyfikowaniu wycieku, musisz udać się do mechanika, aby ustalić dokładne pochodzenie wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Niemniej jednak, oto jak serwis mechanika i rozwiązania, które zostaną Państwu zaoferowane:

 • Bardzo często, aby rozpoznać wyciek, mechanik samochodowy będzie musiał rozebrać twoją skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój mechanik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojego Peugeota 508, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić kompletną skrzynię biegów

  .

 • Nareszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć przecieków skrzyni biegów w Twoim Peugeot 508?

Nie ma wielu alternatyw dla unikaj nieszczelności skrzyni biegów w Twoim Peugeot 508 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Częste wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej akcji, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.
 • Użyj specjalnego dodatku do konserwacji uszczelnień skrzyni biegów, dodatki te przywrócą elastyczność i pozwolą zatkać umiarkowane nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Fotel utknął Peugeot 508 w pozycji

.

Cena skrzyni biegów Peugeot 508

Na koniec chcielibyśmy dać Ci wskazówkę, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Peugeot 508. Jak już zauważyłeś, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej wymiany tej części. Ciężko podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od mechanika robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika, podzespół będzie miał inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa obejmuje robociznę będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sam element kosztuje od 400 do 1000 euro.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeot 508, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 508.

Ссылка на основную публикацию