Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Toyocie 86?

Dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być frustrujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości dostrzeżenie wycieku w samochodzie nigdy nie jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twojej Toyocie 86 . Dzisiaj pomożemy Ci potwierdzić, że to oczywiście nieszczelność skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podpowiemy kilka sugestii zapobiegawczych i na koniec przedstawimy wyobrażenie o cenie skrzyni biegów Toyoty 86.

Wyciek skrzyni biegów w Toyocie 86, pochodzenie i manifestacja

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek jest oczywiście związany ze skrzynią biegów Twojej Toyoty 86. Aby to zrobić, musisz wejść pod samochód i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi być oparty na misce olejowej skrzyni biegów lub w sąsiednim pomieszczeniu. Po weryfikacji, oto możliwe przyczyny tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko wyposażony w automatyczne skrzynie biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Toyoty 86?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Toyocie 86?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twojej Toyocie 86, postaramy się opisać, jakie masz opcje, aby naprawić ten wyciek oleju. Zwróć uwagę, że w każdym przypadku, po rozpoznaniu wycieku, musisz udać się do garażu, aby ustalić dokładne pochodzenie wycieku, w każdym innym przypadku Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Niemniej jednak, oto jak obsługa powierzchni garażowej i rozwiązania, które zostaną Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby rozpoznać nieszczelność, technik będzie musiał rozebrać Twoją skrzynię biegów, co będzie wiązało się z wysokimi kosztami pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój technik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojej Toyoty 86, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić całą skrzynię biegów

  .

 • Wreszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: Jak uniknąć wycieków skrzyni biegów w Twojej Toyocie 86?

Nie ma wielu rozwiązań unikaj nieszczelności skrzyni biegów w Twojej Toyocie 86 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Częste wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tym zadaniu, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.
 • Użyj specjalnego dodatku do konserwacji uszczelnień skrzyni biegów, dodatki te przywrócą elastyczność i pozwolą zatkać umiarkowane nieszczelności, które znajdziesz za kilkadziesiąt euro w Oscaro.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Toyoty 86, co robić ?

.

Cena skrzyni biegów Toyota 86

Na koniec chcielibyśmy dać Wam wyobrażenie, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Toyocie 86. Jak już się zorientowaliście, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej zmiany tej części. Ciężko podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od powierzchni warsztatu robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika część będzie miała inną cenę, jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sama część kosztuje od 400 do 1000 euro.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Toyoty 86, spójrz na kategorię Toyota 86.

Ссылка на основную публикацию