Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 4 ?

W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być frustrujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. W rzeczywistości rozpoznanie wycieku w samochodzie rzadko jest uspokajające, a jest jeszcze mniej uspokajające, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Volkswagenie Golfie 4 . Dzisiaj pomożemy Ci zweryfikować, czy rzeczywiście jest to przeciek skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, a następnie udzielimy kilku wskazówek zapobiegawczych, a na koniec podamy wskazówkę dotyczącą ceny skrzyni biegów Volkswagena Golfa 4.

Wyciek skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 4, źródło i objaw

Jeśli zauważysz plamę oleju na ziemi, upewnij się, że przyczyną tego wycieku jest skrzynia biegów Twojego Volkswagena Golfa 4. Aby to osiągnąć, musisz wejść pod samochód i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi to być spowodowane przez miskę olejową skrzyni biegów lub sąsiednie pomieszczenie. Po ustaleniu, oto możliwe przyczyny tego wycieku transmisji:

 • Zatyczka skrzyni biegów: jeśli jest źle przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko wyposażony w automatyczne skrzynie biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub uszkodzenia
 • Uszkodzona jedna z twoich plomb
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Golf 4 ?

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 4?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Volkswagenie Golfie 4, postaramy się pokazać Ci, jakie masz możliwości zaradzenia temu wyciekowi oleju. Pamiętaj, że bez względu na przyczynę, po stwierdzeniu wycieku musisz udać się do mechanika, aby ustalić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Niemniej jednak, oto jak serwis mechanika i rozwiązania, które zostaną Państwu zaoferowane:

 • Bardzo często, aby rozpoznać wyciek, mechanik samochodowy będzie musiał zdemontować twoją skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój mechanik wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojego Volkswagena Golfa 4, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić kompletną skrzynię biegów

  .

 • Nareszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro

.

Zapobieganie: jak uniknąć wycieków ze skrzyni biegów w Twoim Volkswagenie Golfie 4?

Nie ma wielu alternatyw dla unikaj wycieków ze skrzyni biegów w Twoim Volkswagenie Golfie 4 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Regularne wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej manipulacji, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.
 • Do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów użyj specjalnego dodatku, który przywróci elastyczność i pozwoli zatkać drobne nieszczelności, które znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.
Weiterlesen:
Drgania przyśpieszające w Volkswagenie Golfie, co robić ?

.

Cena skrzyni biegów Volkswagen Golf 4

Na koniec chcielibyśmy podać, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Volkswagenie Golf 4. Jak już się zorientowałeś, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej wymiany tej części. Trudno jest podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od mechanika robocizna może się bardzo różnić i w zależności od silnika część będzie miała inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sama część kosztuje od 400 do 1000 euro.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

Ссылка на основную публикацию