Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volvo XC60 ?

Dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać problem, który może być irytujący, a jeśli nie zostanie rozwiązany na czas, może stać się drenażem finansowym. Z pewnością znalezienie wycieku w pojeździe rzadko jest uspokajające, a jeszcze mniej uspokaja, gdy jest wyciek skrzyni biegów w Twoim Volvo XC60 . W tym artykule pomożemy Ci upewnić się, że jest to oczywiście nieszczelność skrzyni biegów, a następnie, jak naprawić skrzynię biegów lub nieszczelność skrzyni biegów, następnie podamy kilka sugestii dotyczących zapobiegania i na koniec przedstawimy wyobrażenie o cenie skrzynia biegów Volvo XC60.

Wyciek skrzyni biegów w Volvo XC60, źródło i objaw

Jeśli zauważyłeś plamę oleju na ziemi, musisz potwierdzić, że ten wyciek jest oczywiście spowodowany skrzynią biegów Twojego Volvo XC60. Aby to osiągnąć, musisz wejść pod samochód i śledzić wyciek oleju. Jeśli jest to olej przekładniowy, musi być oparty na misce olejowej skrzyni biegów lub w sąsiednim pomieszczeniu. Po potwierdzeniu, oto możliwe źródła tego wycieku transmisji:

 • Zaślepka skrzyni biegów: jeśli jest niewłaściwie przykręcona…
 • Wadliwy konwerter momentu obrotowego: tylko wyposażony w automatyczne skrzynie biegów.
 • Z miski olejowej przekładni: W przypadku pęknięcia lub złamania
 • Jedna z twoich pieczęci złamana

Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volvo XC60?

Po odkryciu różnych przyczyn wycieku oleju ze skrzyni biegów lub skrzyni biegów w Twoim Volvo XC60, postaramy się opisać Ci, jakie masz możliwości naprawy tego wycieku oleju. Pamiętaj, że bez względu na przyczynę, po zidentyfikowaniu wycieku musisz udać się do warsztatu, aby określić dokładne źródło wycieku, w przeciwnym razie Twoja skrzynia biegów może zostać nieodwracalnie uszkodzona. Oto jednak jak obsługa powierzchni garażowej i rozwiązania, które zostaną Ci zaoferowane:

 • Bardzo często, aby ustalić wyciek, mechanik samochodowy będzie musiał rozebrać skrzynię biegów, co będzie wymagało wysokich kosztów pracy.
 • Jeśli masz szczęście i to tylko uszczelka, Twój mechanik samochodowy wymieni ją i zmontuje skrzynię biegów Twojego Volvo XC60, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić całą skrzynię biegów

  .

 • Nareszcie dla majsterkowiczów możliwe jest użycie zestawu uszczelniającego, który jest skuteczny tylko w przypadku małych wycieków, ten zestaw jest wart około 40 euro
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Volvo XC60 ?

.

Zapobieganie: Jak uniknąć wycieków skrzyni biegów w Twoim Volvo XC60?

Nie ma wielu rozwiązań unikaj nieszczelności skrzyni biegów w Twoim Volvo XC60 , jednak oto trzy najskuteczniejsze:

 • Częste wymiany oleju w skrzyni biegów.
 • Opróżnij skrzynię biegów i wlej do niej nowy olej. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o tej manipulacji, przejrzyj nasz artykuł na ten temat.
 • Stosuj specjalny dodatek do rutynowego serwisowania uszczelek skrzyni biegów, dodatki te przywrócą elastyczność i umożliwią zatkanie umiarkowanych nieszczelności, niektóre znajdziesz w Oscaro za kilkadziesiąt euro.

.

Cena skrzyni biegów Volvo XC60

Na koniec chcielibyśmy dać wyobrażenie, ile kosztuje wymiana skrzyni biegów w Volvo XC60. Jak już zauważyłeś, problemy ze skrzynią biegów często prowadzą do całkowitej zmiany tej części. Trudno podać dokładną cenę, ponieważ w zależności od powierzchni warsztatu robocizna może się znacznie różnić, a w zależności od silnika składnik będzie miał inną cenę, niemniej jednak szacujemy, że naprawa, w tym robocizna będzie Cię kosztować od 800 do 2000 euro , wiedząc, że sam element kosztuje od 400 do 1000 euro.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC60, zapoznaj się z naszą kategorią Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector