Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Chevrolet Equinox?

Akumulator twojego samochodu jest częścią zużywającą się, ogólnie uważa się, że będzie miał od 5 do 6 lat życia. Być może pewnego ranka znalazłeś się bez baterii i nie możesz włączyć swojego Chevroleta Equinox. A często jest to spowodowane przez baterię, która nie przechowuje już energii. Więc w takich przypadkach jak odłączyć akumulator od mojego Chevroleta Equinox? Dokładniej, nasz zespół opublikował tę treść artykułu, aby pomóc Ci bezpiecznie wykonać to podstawowe zadanie. Na początku udzielimy Ci kilku porad, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie zastosujemy je w praktyce i jak odłączyć akumulator w Twoim Chevrolet Equinox.

Jak odłączyć akumulator w moim Chevrolet Equinox: kilka wskazówek

Na początek, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Chevroleta Equinox, będziemy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać ten proces i uchroni cię od marnowania czasu, niektóre z nich z pewnością będą dla ciebie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt uważny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Chevroleta Equinox.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelny ładunek dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Jako środek zapobiegawczy noś gumowe rękawice i okulary ochronne, aby chronić się przed rozpryskami.
  • Aby zakończyć, gdy przejdziesz do kroku jak odłączyć akumulator w Twoim Chevrolet Equinox, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak rozpocząć Chevrolet Equinox?

Jak odłączyć akumulator w moim Chevrolet Equinox: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, część, która z pewnością przenosi Cię na tę stronę, jak odłączyć akumulator w Twoim Chevrolet Equinox. Tak więc, po podjęciu wszystkich opisanych powyżej środków ostrożności, w końcu będziesz mógł rozpocząć wyjmowanie akumulatora z samochodu. W tym celu będzie to bardzo proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Obserwuj stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo brudne, zalecamy ich czyszczenie miękką szczotką drucianą i sodą oczyszczoną przed demontażem. Po zakończeniu sprzątania najpierw będziesz musiał usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”), zawsze w tym kierunku, ponieważ jest podłączony do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz zacisk dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowoduje to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Chevroleta Equinox. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy wyjąć pręt i zacisk, zwykle trzymany za pomocą nakrętki lub śruby torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby zapobiec wyciekowi kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś sposób odłączania akumulatora w Twoim Chevrolet Equinox, jeśli zastosujesz się do wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z treścią tego artykułu, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat swojego Chevroleta Equinox, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Chevrolecie Equinox, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Chevroleta Equinox, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Equinox.

Ссылка на основную публикацию