Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Mercedesie Actros ?

Akumulator twojego samochodu jest elementem zużywającym się, powszechnie uważa się, że będzie miał żywotność od 5 do 6 lat. Być może pewnego ranka znalazłeś się z rozładowanym akumulatorem i nie masz możliwości włączenia swojego Mercedesa Actrosa. I dość często wynika to z baterii, która nie przechowuje już energii. Więc w takich przypadkach jak odłączyć akumulator od mojego Mercedesa Actrosa? Dokładniej, nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci bezpiecznie i bezpiecznie wykonać to podstawowe zadanie. Najpierw podpowiemy, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Mercedesie Actros.

Jak odłączyć akumulator w moim Mercedesie Actros: kilka wskazówek

Po pierwsze, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Mercedesa Actrosa, zrobimy podać kilka sugestii, jak bezpiecznie wykonać ten proces i oszczędzić Ci marnowania czasu, niektóre z nich z pewnością będą dla Ciebie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec wszelkim ruchom Mercedesa Actrosa.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelny ładunek dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Na wszelki wypadek noś gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Nareszcie, kiedy idziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Mercedesie Actros, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Silnik Mercedesa Actrosa grzechocze, gdy jest zimny

Jak odłączyć akumulator w moim Mercedesie Actros: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, sekcję, która z pewnością prowadzi Cię na tej stronie, jak odłączyć akumulator w Twoim Mercedesie Actros. Tak więc, po podjęciu wszystkich środków, o których wspomnieliśmy powyżej, w końcu będziesz mógł zaatakować wyjęcie akumulatora z samochodu. Aby to zrobić, będzie to dość łatwe. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, zalecamy ich czyszczenie miękką szczotką drucianą i sodą oczyszczoną przed demontażem. Po zakończeniu sprzątania najpierw będziesz musiał usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”) zawsze w ten sposób, jak jest przymocowany do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowoduje to zwarcie. Teraz możesz odłączyć biegun dodatni akumulatora od Twojego Mercedesa Actrosa. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy zdjąć pręt i zacisk, zwykle trzymany za pomocą nakrętki lub śruby torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby zapobiec wyciekowi kwasu. To wszystko, właśnie poznałeś metodę odłączania akumulatora w Twoim Mercedesie Actros, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno iść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tą treścią, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Mercedesie Actros, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Mercedes Actros, co robić ?

Więcej wskazówek dotyczących Mercedesa Actrosa znajdziesz w kategorii Mercedes Actros.

Ссылка на основную публикацию