Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Peugeot e-208 ?

Akumulator twojego pojazdu jest elementem zużywającym się, przez większość czasu uważa się, że będzie miał żywotność od 5 do 6 lat. Być może pewnego ranka znalazłeś się bez akumulatora i nie masz możliwości uruchomienia swojego Peugeota e-208. I często jest to spowodowane przez baterię, która nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Peugeota e-208? Dokładniej, nasz zespół napisał ten artykuł, aby pomóc Ci w bezpiecznym wykonaniu tej wspólnej procedury. Na początku podamy kilka sugestii, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Peugeot e-208.

Jak odłączyć akumulator w moim Peugeot e-208: Kilka wskazówek

Przede wszystkim, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Peugeota e-208, zrobimy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać tę procedurę i uchroni cię przed marnowaniem czasu, niektóre z nich na pewno będą dla ciebie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Peugeota e-208.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i prawdopodobnie może wysłać śmiertelny ładunek na ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby zapewnić jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz tego, że bateria będzie napełniona energią, zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Na wszelki wypadek noś gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Wreszcie, kiedy przejdziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Peugeot e-208, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Peugeot e-2008 ?

Jak odłączyć akumulator w moim Peugeot e-208: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, część, która zdecydowanie przenosi Cię na tę stronę, jak odłączyć akumulator w Twoim Peugeot e-208. Tak więc, po podjęciu wszystkich kroków, które opisaliśmy tuż wcześniej, w końcu będziesz mógł rozpocząć wyjmowanie akumulatora z samochodu. W tym celu będzie to bardzo proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, zalecamy ich czyszczenie miękką szczotką drucianą i sodą oczyszczoną przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”) zawsze w ten sposób, jak jest przymocowany do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłączyć dodatni biegun akumulatora od Twojego Peugeot e-208. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to osiągnąć, wystarczy usunąć pręt i zacisk, zwykle przytrzymywany nakrętką lub śrubą torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby uniknąć wycieku kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś sposób na odłączenie akumulatora w Twoim Peugeot e-208, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tym artykułem, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Peugeot e-208, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Peugeocie e-2008 ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Peugeot e-208, przejdź do naszej kategorii Peugeot e-208.

Ссылка на основную публикацию