Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Porsche Cayenne?

Akumulator twojego pojazdu jest częścią zużywającą się, ogólnie uważa się, że będzie miał od 5 do 6 lat życia. Być może pewnego ranka znalazłeś się z rozładowaną baterią i nie masz możliwości uruchomienia swojego Porsche Cayenne. Często jest to wynikiem baterii, która nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Porsche Cayenne?? Dokładniej, nasz zespół opublikował tę treść artykułu, aby pomóc Ci w bezpiecznym i bezpiecznym wykonaniu tej prostej procedury. Przede wszystkim podpowiemy Ci, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Porsche Cayenne.

Jak odłączyć akumulator w moim Porsche Cayenne: kilka wskazówek

Przede wszystkim, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Porsche Cayenne, będziemy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać ten proces i oszczędzić ci marnowania czasu, niektóre z nich będą dla ciebie absolutnie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby uniknąć jakiegokolwiek ruchu Porsche Cayenne.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i prawdopodobnie może wysłać śmiertelny ładunek na ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz tego, że bateria będzie napełniona energią, zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Na wszelki wypadek noś gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Aby zakończyć, gdy przejdziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w swoim Porsche Cayenne, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Porsche Cayenne ?

Jak odłączyć akumulator w moim Porsche Cayenne: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, sekcję, która absolutnie przenosi Cię na tę stronę internetową, jak odłączyć akumulator w Twoim Porsche Cayenne. Tak więc, po podjęciu wszystkich środków bezpieczeństwa, które opisaliśmy tuż wcześniej, w końcu będziesz mógł zaatakować wyjęcie akumulatora z samochodu. W tym celu będzie to dość proste. Najpierw będziesz musiał zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”) zawsze w tym kierunku, ponieważ jest połączony z podwoziem samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz dodatni zacisk (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Porsche Cayenne. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy wyjąć pręt i zacisk, zwykle trzymany za pomocą nakrętki lub śruby torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby zapobiec wyciekowi kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś metodologię odłączania akumulatora w Twoim Porsche Cayenne, jeśli zastosujesz się do wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z treścią tego artykułu, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Porsche Cayenne, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu pojazdowi.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Porsche Cayenne?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Porsche Cayenne, przejdź do naszej kategorii Porsche Cayenne.

Ссылка на основную публикацию