Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo 8 ?

Akumulator twojego pojazdu jest częścią zużywającą się, ogólnie uważa się, że będzie miał od 5 do 6 lat życia. Być może pewnego ranka zdarzyło Ci się, że nie masz akumulatora i nie masz możliwości uruchomienia swojego Volkswagena Polo 8. Często jest to konsekwencją akumulatora, który nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Polo 8?? Dokładniej, nasz zespół napisał i opublikował tę stronę z treścią, aby pomóc Ci bezpiecznie przeprowadzić tę podstawową procedurę. Na początku podpowiemy Ci, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo 8.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo 8: Kilka wskazówek

Na początek, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagen Polo 8, będziemy podam kilka zaleceń, jak bezpiecznie wykonać tę procedurę i oszczędzić Ci marnowania czasu, niektóre z nich z pewnością wydadzą Ci się oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Volkswagen Polo 8.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i prawdopodobnie może śmiertelnie ładować ludzi, więc musisz o tym pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby zapewnić jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Na wszelki wypadek noś gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Nareszcie, kiedy idziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo 8, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 6 ?

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo 8: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, sekcję, która z pewnością Cię tutaj przenosi, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo 8. Tak więc, po podjęciu wszystkich środków bezpieczeństwa, o których wspomnieliśmy przed chwilą, w końcu będziesz mógł rozpocząć wyjmowanie akumulatora z Twój samochód. Aby to zrobić, będzie to bardzo proste. Najpierw będziesz musiał zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”), zawsze w ten sposób, jak jest przymocowany do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, wywołałoby to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagen Polo 8. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy zdjąć pręt i zacisk, w większości przypadków przytrzymywany nakrętką lub śrubą torx, i wyjąć go z miejsca. Bądź jednak ostrożny, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby zapobiec wyciekowi kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś metodologię odłączania akumulatora w Twoim Volkswagen Polo 8, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zajrzyj na tę stronę z treścią, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagen Polo 8, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu pojazdowi.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo 6 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 8.

Ссылка на основную публикацию