Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo?

Akumulator twojego pojazdu jest elementem zużywającym się, przez większość czasu uważa się, że będzie miał od 5 do 6 lat życia. Być może pewnego dnia znalazłeś się bez akumulatora i możliwości uruchomienia Volkswagena Polo. I generalnie jest to spowodowane baterią, która nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Polo?? Dokładniej mówiąc, nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci w bezpiecznym i bezpiecznym wykonaniu tego wspólnego zadania. Najpierw podamy kilka wskazówek, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo: kilka wskazówek

Przede wszystkim, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagen Polo, będziemy przedstawię kilka zaleceń, jak bezpiecznie wykonać ten proces i oszczędzi ci marnowania czasu, niektóre z nich będą dla ciebie absolutnie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny:

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby uniknąć jakiegokolwiek ruchu Volkswagen Polo.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelne ładowanie dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Na wszelki wypadek noś gumowe rękawiczki i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Nareszcie, kiedy idziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagen Polo: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, część, która absolutnie przedstawia tę stronę, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Polo. Tak więc, po podjęciu wszystkich opisanych wcześniej środków ostrożności, w końcu będziesz mógł zaatakować wyjęcie akumulatora z samochodu. Aby to zrobić, będzie to dość łatwe. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny kabel ze znakiem „-”), zawsze w tym kierunku, ponieważ jest przymocowany do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony kabel ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłączyć dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagen Polo. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to osiągnąć, wystarczy usunąć pręt i zacisk, zwykle trzymane przez nakrętkę lub śrubę torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby uniknąć wycieku kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś technikę odłączania akumulatora w Twoim Volkswagen Polo, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich instrukcji bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tymi treściami, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagen Polo, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim Volkswagen Polo 5?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector