Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 4 ?

Akumulator twojego samochodu jest częścią zużywającą się, powszechnie uważa się, że będzie miał żywotność od 5 do 6 lat. Być może pewnego ranka znalazłeś się z rozładowanym akumulatorem i nie możesz uruchomić swojego Volkswagena Golfa 4. Często jest to spowodowane tym, że akumulator nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Golfa 4?? Dokładniej mówiąc, nasz zespół napisał i opublikował tę treść, aby pomóc Ci w bezpiecznym i bezpiecznym wykonaniu tego wspólnego zadania. Najpierw przedstawimy kilka wskazówek, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 4.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 4: Kilka wskazówek

Po pierwsze, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagena Golfa 4, będziemy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać tę operację i oszczędzić Ci marnowania czasu, niektóre z nich na pewno będą dla Ciebie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Volkswagena Golfa 4.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelny ładunek dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz tego, że bateria będzie napełniona energią, zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Jako środek ostrożności, noś gumowe rękawice i gogle, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Wreszcie, kiedy przejdziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Golf 4, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Volkswagenie Golfie 2 ?

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 4: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, sekcję, która zdecydowanie przenosi Cię na tę stronę, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 4. Tak więc, po podjęciu wszystkich środków ostrożności, które wymieniliśmy tuż przed, w końcu będziesz mógł rozpocząć wyjmowanie akumulatora z twojego samochodu. W tym celu będzie to dość proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Sprawdź stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”) zawsze w ten sposób, jak jest przymocowany do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagen Golf 4. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy zdjąć pręt i zacisk, zwykle trzymane przez nakrętkę lub śrubę torx, i wyjąć go z miejsca. Bądź jednak ostrożny, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo omijać wycieki kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś sposób na odłączenie akumulatora w Twoim Volkswagenie Golfie 4, jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tą treścią, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagenie Golfie 4, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Volkswagenie Golfie 8, co robić ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector