Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 5 ?

Akumulator twojego pojazdu jest częścią zużywającą się, przez większość czasu uważa się, że będzie miał od 5 do 6 lat. Być może pewnego ranka nie masz akumulatora i nie masz możliwości uruchomienia swojego Volkswagena Golfa 5. Często jest to konsekwencją akumulatora, który nie przechowuje już energii. Więc w takich przypadkach jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Golfa 5?? Dokładniej, nasz zespół opublikował tę stronę z treścią, aby pomóc Ci w bezpiecznym i bezpiecznym wykonaniu tej podstawowej procedury. Na początku podpowiemy Ci, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 5.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 5: Kilka wskazówek

Po pierwsze, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagena Golfa 5, będziemy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać ten proces i uchroni cię od marnowania czasu, niektóre z nich z pewnością wydadzą ci się oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny :

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Volkswagena Golfa 5.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelne ładowanie dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby upewnić się, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz tego, że bateria będzie napełniona energią, zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Jako środek ostrożności, noś gumowe rękawice i gogle, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Wreszcie, kiedy idziesz na krok jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Golf 5, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volkswagenie Golfie 4 pozostaje włączona

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 5: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz od części, która z pewnością przenosi Cię na tę stronę, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 5. Tak więc, po podjęciu wszystkich opisanych powyżej środków, w końcu będziesz mógł zaatakować wyjęcie akumulatora z twojego samochodu. Aby to zrobić, będzie to dość proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Obserwuj stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, zalecamy ich czyszczenie miękką szczotką drucianą i sodą oczyszczoną przed demontażem. Po zakończeniu sprzątania najpierw będziesz musiał usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”), zawsze w tym kierunku, ponieważ jest podłączony do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz zacisk dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowoduje to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagen Golf 5. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to zrobić, wystarczy zdjąć pręt i zacisk, zwykle trzymany za pomocą nakrętki lub śruby torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo aby zapobiec wyciekowi kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś metodologię odłączania akumulatora w Twoim Volkswagenie Golfie 5, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich instrukcji bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, sprawdź tę stronę z treścią, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagenie Golfie 5, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu pojazdowi.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 5.

Weiterlesen:
Volkswagen Golf 5, który ginie podczas jazdy
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector