Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 6 ?

Akumulator twojego pojazdu jest częścią zużywającą się, ogólnie uważa się, że będzie miał żywotność od 5 do 6 lat. Być może pewnego dnia znalazłeś się bez akumulatora i nie możesz włączyć swojego Volkswagena Golfa 6. Często jest to spowodowane przez akumulator, który nie przechowuje już energii. Więc w takich przypadkach jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Golfa 6?? Dokładniej, nasz zespół przygotował ten artykuł, aby pomóc Ci w bezpiecznym wykonaniu tej wspólnej procedury. Na początku podpowiemy Ci, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 6.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 6: Kilka wskazówek

Przede wszystkim, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagena Golfa 6, będziemy udzielę kilku wskazówek, jak bezpiecznie wykonać tę operację i oszczędzić Ci marnowania czasu, niektóre z nich będą dla Ciebie absolutnie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt uważny:

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby uniknąć jakiegokolwiek ruchu Volkswagena Golfa 6.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i może potencjalnie generować śmiertelne ładowanie dla ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Jako środek zapobiegawczy noś gumowe rękawice i okulary ochronne, aby chronić się przed rozpryskami.
  • Wreszcie, kiedy przejdziesz do sekcji jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagen Golf 6, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volkswagen Golf 3 ?

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie 6: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, rozdział, który absolutnie Cię tutaj przenosi, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie 6. Tak więc, po podjęciu wszystkich środków ostrożności, o których wspomnieliśmy powyżej, w końcu będziesz mógł rozpocząć wyjmowanie akumulatora z Twojego Volkswagena Golfa XNUMX. samochód. W tym celu będzie to dość proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Obserwuj stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw będziesz musiał usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”), zawsze w tym kierunku, ponieważ jest podłączony do karoserii samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz zacisk dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłącz dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagen Golf 6. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to osiągnąć, wystarczy usunąć pręt i zacisk, zwykle trzymane przez nakrętkę lub śrubę torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo omijać wycieki kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś metodologię odłączania akumulatora w Twoim Volkswagenie Golfie 6, jeśli zastosujesz się do wszystkich instrukcji bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tym artykułem, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagenie Golfie 6, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu pojazdowi.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Volkswagenie Golfie 8, co mogę zrobić?

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 6.

Ссылка на основную публикацию