Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie?

Akumulator twojego pojazdu jest elementem zużywającym się, ogólnie uważa się, że jego żywotność wynosi od 5 do 6 lat. Być może pewnego ranka znalazłeś się z rozładowanym akumulatorem i nie możesz uruchomić swojego Volkswagena Golfa. I często jest to wynikiem baterii, która nie przechowuje już energii. Więc w tym przypadku jak odłączyć akumulator od mojego Volkswagena Golfa? Dokładniej, nasz zespół napisał tę treść, aby pomóc Ci w bezpiecznym i bezpiecznym wykonaniu tego prostego zadania. Przede wszystkim podpowiemy Ci, jak zrobić to bezpiecznie, a następnie wprowadzimy to w życie i jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie: kilka wskazówek

Po pierwsze, zanim zajmiemy się odłączaniem akumulatora od Twojego Volkswagena Golfa, będziemy podać kilka wskazówek, jak bezpiecznie wykonać tę operację i uchroni cię od marnowania czasu, niektóre z nich bez wątpienia będą dla ciebie oczywiste, ale nigdy nie możesz być zbyt uważny:

  • Zanim zrobisz cokolwiek w swoim samochodzie, zawsze musisz połóż go na płaskiej powierzchni z zaciągniętym hamulcem ręcznym aby zapobiec jakimkolwiek ruchom Volkswagena Golfa.
  • Bateria w Twoim samochodzie jest akumulatorem energii i prawdopodobnie może wysłać śmiertelny ładunek na ludzi, więc musisz pamiętać aby wyłączyć zapłon pojazdu i usunąć wszelką biżuterię lub metalowe przedmioty; możesz nosić, aby mieć pewność, że podejmujesz jak najmniejsze ryzyko.
  • Oprócz napełnienia energią, bateria zostanie napełniona kwasem, bardzo żrącą substancją chemiczną, która może wyrządzić wiele szkód Twojej skórze. Ze względów bezpieczeństwa noś gumowe rękawice i okulary ochronne, aby chronić się przed zachlapaniem.
  • Aby zakończyć, gdy przejdziesz do kroku jak odłączyć akumulator w Volkswagenie Golfie, nie dotykaj dwóch zacisków baterii, możesz spowodować zwarcie z ciałem jako przewodnikiem.

Jak odłączyć akumulator w moim Volkswagenie Golfie: Podejmij działanie

Zacznijmy teraz, sekcję, która niewątpliwie Cię tutaj przenosi, jak odłączyć akumulator w Twoim Volkswagenie Golfie. Tak więc po podjęciu wszystkich środków, o których wspomnieliśmy powyżej, w końcu będziesz mógł rozpocząć usuwanie akumulatora z samochodu. W tym celu będzie to dość proste. Najpierw musisz zdjąć plastikowe osłony, które chronią styki baterii. Obserwuj stan swoich terminali, jeśli są utlenione lub bardzo zabrudzone, do ich czyszczenia radzimy użyć miękkiej szczotki drucianej i sody oczyszczonej przed demontażem. Po zakończeniu czyszczenia najpierw musisz usuń ujemny zacisk akumulatora z samochodu; za pomocą nakrętki i śruby (jest to czarny przewód ze znakiem „-”), zawsze w ten sposób, jak jest połączony z karoserią samochodu, jeśli najpierw zdejmiesz biegun dodatni (czerwony przewód ze znakiem „+”) i dotknąć części podwozia, spowodowałoby to zwarcie. Teraz możesz odłączyć dodatni biegun akumulatora od Twojego Volkswagena Golfa. Po odłączeniu obu terminali możesz rozpocząć ostatni krok, odłącz akumulator od komory silnika samochodu. Aby to osiągnąć, wystarczy usunąć pręt i zacisk, zwykle trzymane przez nakrętkę lub śrubę torx, i wyjąć go z miejsca. Uważaj jednak, a akumulator waży bardzo ciężki, bądź ostrożny i stanowczy, a także pomyśl o tym wyjmij to pionowo omijać wycieki kwasu. To wszystko, właśnie odkryłeś metodologię odłączania akumulatora w Twoim Volkswagenie Golfie, jeśli będziesz przestrzegać wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, wszystko powinno pójść dobrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie ponownie podłączyć akumulator, zapoznaj się z tą treścią, a jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o swoim Volkswagenie Golfie, mamy katalog artykułów poświęconych Twojemu samochodowi.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Volkswagenie Golfie 6 ?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector