Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak przerobić 2-osobowego Fiata 500 X na 5-osobowego ?

Prawdopodobnie jesteś gotowy na zakup swojego pierwszego samochodu lub chcesz kupić nowy samochód, ale tak naprawdę nie wiesz, jaki model wybrać. Podczas badania używanych samochodów prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że Fiat 500 X „firm” jest bardziej przystępny cenowo i wydaje się atrakcyjną ofertą. Niemniej jednak te Fiat 500 X mają tylko siedzenia 2 i dlatego będą wymagały konwersji, abyś mógł cieszyć się nimi jak klasycznym samochodem. W tym artykule odkryjemy treść jak przerobić 2-osobowego Fiata 500 X na 5-osobowego , aby to osiągnąć, najpierw dokonamy podsumowania niezbędnych kluczowych działań, które należy podjąć, następnie odkryjemy, jakie modyfikacje należy wprowadzić w pojeździe, a następnie w drugim kroku, jakie są kroki administracyjne, aby dokończyć przebudowę Twojego Fiata 500 X na samochód 5-osobowy.

Główne kluczowe działania mające na celu przekształcenie 500-osobowego Fiata 2 X w 5-miejscowego

.

Oto lista głównych linii do naśladowania, jeśli chcesz przekazać Fiata 500 X firmę lub reklamę w 5 miejscach:

 • Włóż brakujące siedzenia i pasy bezpieczeństwa.
 • Uzyskaj od producenta certyfikat zgodności
 • Zabierz jego Fiata 500 X do oceny przydatności do ruchu drogowego, aby zatwierdzić zmiany
 • Przejechać samochodem przez kopalnię.
 • Powiadom swoją firmę ubezpieczeniową o zmianie w samochodzie.
Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Fiat 500 L

Zmiany, które należy wprowadzić w samochodzie, aby przekształcić dwumiejscowy Fiat 500 X w pięcioosobowy

Konsekwentnie rozpoczniemy nasz artykuł na temat przekształcenia Fiata 500 X z 2-osobowego w 5-osobowy z modyfikacjami, które zostaną wprowadzone bezpośrednio w pojeździe, aby umożliwić rozpoznanie go jako Fiata 500 X 5-miejscowego .

Konwertuj swojego Fiata 500 X na 5 siedzeń sam!

Jeśli chcesz sam wykonać większość pracy, powinieneś wiedzieć, że będzie to trudne. W rzeczywistości producenci sprawiają, że transformacja tak zwanego „firmowego”/komercyjnego Fiata 500 X jest łatwa tylko dla producentów, oto motywy:

 • Będziesz musiał zdobyć Certyfikat zgodności, co będzie wymagało wizyty fachowca w pojeździe.
 • Kup kompletny zestaw do przekształcenia Fiata 500 X w samochód 5-osobowy (pasy/siedzenia)
 • Zamontuj zestaw zgodnie z normami dokręcania (moment obrotowy)

Z tych wszystkich powodów łatwiej jest zwrócić się do zatwierdzonego warsztatu naprawczego, który wykona te czynności zgodnie ze specyfikacjami producenta.

Jeśli nadal chcesz samodzielnie przeprowadzić konwersję swojego nowego Fiata 500 X, skontaktuj się z awarią samochodu w swoim regionie w celu uzyskania potrzebnych części i wyszukania informacji producenta związanych z dokręcaniem i dopasowywaniem siedzeń i pasów.

Zleć konwersję profesjonaliście

Jeśli chcesz przerobić swojego Fiata 500 X 2-osobowego na 5-osobowego u profesjonalisty, podjąłeś najmniej trudną decyzję. W rzeczywistości będzie miał łatwiejszy dostęp do katalogu części i będzie mógł dostarczyć Ci certyfikat zgodności i umożliwi Ci wykonanie kolejnych kroków bez najmniejszego nacisku.

Czynności administracyjne, które należy podjąć, aby przebudować Fiata 500 X na 5 miejsc

Teraz, gdy odkryliśmy pierwsze techniczne kroki w przekształceniu dwumiejscowego Fiata 500 X w pięciomiejscowego, zajmiemy się teraz etapem administracyjnym.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fiatem 500 L

Różne kroki, które należy wykonać, aby zatwierdzić Fiata 500 X 2 miejsca jako 5-miejscowe

.

Poniżej dowiesz się różnych kroków, które należy wykonać, aby zachować zgodność z prawem, aby prowadzić Fiata 500 X zamienionego na 5 miejsc…:

 • Po zmianach dokonanych w Twoim Fiacie 500 X masz miesiąc na zmianę rejestracji samochodu , dlatego ważne będzie szybkie przestrzeganie wszystkich kroków.
 • Musisz przywieźć pojazd zdać test przydatności do ruchu drogowego , który jest obowiązkowy po zmianie samochodu.
 • Zawieź pojazd do kopalni, aby mógł poświadczyć o zmianie ilości miejsc w Twoim Fiacie 500 X li>
 • Złóż wniosek o nowy dowód rejestracyjny samochodu w swojej prefekturze

Cena konwersji Fiata 500 X na 5 miejsc

Na koniec ostatnia część, aby dać ci dobre wyobrażenie o cenie, jaką może być przejście Fiata 500 X 2 na 5 miejsc, ważne jest, aby wiedzieć, że zestaw siedzeń plus instalacja będzie kosztować cię u dealera średnio 2500 do 3500 euro i że trzeba do tego doliczyć kontrolę techniczną, przejazd do kopalni i nową rejestrację auta. Zastanów się więc dobrze przed zakupem Fiata 500 X firmy lub komercyjnego, niezależnie od tego, czy jest to dla Ciebie interesujące finansowo.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Fiata 500 X, skonsultuj się z naszą kategorią Fiat 500 X.

Ссылка на основную публикацию