Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak przerobić 2-osobowego Opla Zafirę 3 na 5-osobowego?

Na pewno myślisz o swoim pierwszym samochodzie lub chcesz kupić nowy samochód, ale tak naprawdę nie wiesz, jaki model wybrać. Podczas wyszukiwania używanych samochodów z pewnością zorientowałeś się, że Opel Zafira 3 „firm” jest znacznie tańszy w zakupie i wydaje się ciekawą ofertą. Niemniej jednak te Opel Zafira 3 mają tylko siedzenia 2 i dlatego będą wymagały konwersji, abyś mógł cieszyć się nimi jak klasycznym samochodem. Odkryjemy w tym artykule jak przerobić 2-osobowego Opla Zafirę 3 na 5-osobowego , aby to zrobić, najpierw dokonamy podsumowania głównych kluczowych kroków, które należy podjąć, następnie odkryjemy, jakie modyfikacje należy wykonać w samochodzie, a następnie w drugim kroku, jakie są kroki administracyjne do podjęcia w celu sfinalizowania konwersji Twojego Opla Zafiry 3 na 5-miejscowego.

Główne kluczowe kroki w celu przekształcenia 3-osobowego Opla Zafiry 2 w 5-osobowego

.

Oto lista głównych linii do naśladowania, jeśli chcesz przekazać swoją firmę lub reklamę Opel Zafira 3 w 5 miejscach:

 • Włóż brakujące siedzenia i pasy bezpieczeństwa.
 • Uzyskaj od firmy certyfikat zgodności
 • Zabierz swojego Opla Zafirę 3 na testy przydatności do ruchu drogowego, aby sprawdzić zmiany
 • Przejechać samochodem przez kopalnię.
 • Powiadom swoją firmę ubezpieczeniową o zmianie w samochodzie.
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim Oplu Zafira Tourer?

Modyfikacje, które należy wykonać w pojeździe, aby przekształcić 3-osobową Zafirę 2 w 5-osobową

W ten sposób rozpoczniemy nasz artykuł na temat przekształcenia 3-osobowego Opla Zafiry 2 w 5-osobowy z modyfikacjami, które należy wprowadzić bezpośrednio w samochodzie, aby umożliwić jego akceptację jako 3-osobowy Opel Zafira 5.

Konwersja Opla Zafiry z 3 do 5 miejsc jest sama

Jeśli chcesz wykonać większość pracy samodzielnie, powinieneś wiedzieć, że będzie to trudne. Tak naprawdę firmy ułatwiają transformację tak zwanego „firmowego”/komercyjnego Opla Zafiry 3 tylko dla producentów, oto powody:

 • Będziesz musiał uzyskać Certyfikat zgodności, co będzie wymagało wizyty specjalisty w samochodzie.
 • Kup kompletny zestaw do przekształcenia Opla Zafiry 3 w 5-miejscowego (pasy/siedzenia)
 • Zamontuj zestaw zgodnie z normami dokręcania (moment obrotowy)

Dla wszystkich tych wyjaśnień łatwiej jest wezwać zatwierdzonego mechanika samochodowego, który wykona te czynności zgodnie ze standardami producenta.

Jeśli nadal chcesz samodzielnie przeprowadzić transformację swojego nowego Opla Zafiry 3, skontaktuj się z awariami samochodów w Twojej okolicy aby uzyskać niezbędne części i poszukać informacji producenta dotyczących dokręcania i mocowania siedzeń i pasów.

Zleć konwersję specjaliście

Jeśli chcesz przerobić swojego 3-osobowego Opla Zafirę 2 na 5-osobowego u specjalisty, podjąłeś najmniej trudną decyzję. Oczywiście będzie miał znacznie prostszy dostęp do katalogu części i będzie mógł dostarczyć Ci certyfikat zgodności i umożliwi Ci wykonanie kolejnych kroków bez najmniejszego stresu.

Czynności administracyjne, które należy podjąć, aby zmienić Opla Zafirę 3 na 5 miejsc

Teraz, gdy wykonaliśmy pierwsze techniczne kroki w przekształceniu 3-osobowego Opla Zafiry 2 w 5-miejscowego, zajmiemy się teraz etapem administracyjnym.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Zafirze 3 ?

Różne kroki, które należy wykonać, aby Opel Zafira 3 2 miejsca zostały zaakceptowane jako 5 miejsc

.

Poniżej znajdziesz różne kroki, które należy wykonać, aby zachować zgodność z prawem, aby prowadzić Opla Zafirę 3 zamienioną na 5 miejsc…:

 • Po zmianach dokonanych w Twoim Oplu Zafirze 3 masz miesiąc na zmianę rejestracji samochodu , więc bardzo ważne będzie dość szybkie trzymanie się wszystkich kroków.
 • Musisz przywieźć samochód zdać test przydatności do ruchu drogowego , który jest obowiązkowy po zmianie samochodu.
 • Zawieź auto do kopalni, aby mogli potwierdzić zmianę ilości miejsc w Twoim Oplu Zafirze 3 li>
 • Wyszukaj nowy dowód rejestracyjny samochodu w swojej prefekturze

Cena zamiany Opla Zafiry 3 na 5 miejsc

Na koniec ostatnia część, aby dać ci dobre wyobrażenie o cenie, jaką może wygenerować przejście Opla Zafiry 3 2 miejsca na 5 miejsc, musisz wiedzieć, że zestaw siedzeń plus instalacja będzie kosztować u dealera średnio 2500 do 3500 euro i że trzeba do tego doliczyć kontrolę techniczną, przejazd do kopalni i nową rejestrację auta. Dlatego dobrze zastanów się przed zakupem Opla Zafiry 3 firmy lub reklamy, niezależnie od tego, czy jest to dla Ciebie interesujące finansowo.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Zafiry 3, zapoznaj się z naszą kategorią Opel Zafira 3.

Ссылка на основную публикацию