Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w BMW Seria 4 ?

Wśród drobnych prac serwisowych, które powinieneś wykonywać konsekwentnie na swoim aucie, uzupełnić poziom płynu hamulcowego w Twoim BMW serii 4 to jedna z wielkich klasyków. Niemniej jednak ta praca jest elementarna do wykonania, niektórzy z was prawie na pewno próbują dowiedzieć się, dlaczego należy sprawdzać poziom płynu hamulcowego w swoim samochodzie? A inni martwią się, jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w swoim BMW serii 4? Teraz odpowiemy na te pytania.

Zaleta, aby zawsze mieć wyższy poziom płynu hamulcowego w BMW serii 4

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią od znaczenie sprawdzania poziomu płynu hamulcowego w BMW serii 4. Ten płyn pełni ważną rolę w Twoim samochodzie, przenieść siłę hamowania na koła, a tym samym zatrzymać samochód. Jednak jest możliwe, że na dłuższą metę możesz stracić płyn hamulcowy bez szczególnego wycieku (bez wycieku). W związku z tym konieczne do sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego w Twoim BMW serii 4 regularnie (na przykład co 10,000 50,000 km). Korzystne jest również przepłukiwanie układu co 4 4 km, ponieważ w miarę upływu czasu płyn hamulcowy traci swoje właściwości. Procedura ta jest szczególnie prosta i nie wymaga niezwykłego doświadczenia mechaników, dlatego wszyscy właściciele BMW serii XNUMX mogą to zrobić samodzielnie. Jeśli światło hamowania na desce rozdzielczej Twojego BMW serii XNUMX nie oznacza braku płynu hamulcowego, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią, aby uzyskać szczegółowe informacje. Istnieją jednak pewne środki i zasady, których należy przestrzegać, które zauważymy w następnej sekcji tej strony z treścią.

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w BMW serii 4 pozostaje włączona

Jak uzupełnić płyn hamulcowy w BMW serii 4

Więc teraz ci pokażemy jak zrobić poziom płynu hamulcowego w BMW serii 4. Pamiętaj, że jest to bardzo podstawowe. Musisz jednak sprawdzić, który płyn hamulcowy jest odpowiedni dla Ciebie między DOT 3, DOT 4 i DOT 5. Większość pojazdów używa DOT 3 lub DOT 4. Te dane znajdziesz w instrukcji obsługi swojego BMW serii 4 . Oto kroki, których należy się trzymać, aby osiągnąć swój poziom:

  • Otwórz maskę i zidentyfikuj zbiornik płynu hamulcowego, jest bardzo łatwy do znalezienia, zazwyczaj jest wykonany z białawego/przezroczystego plastiku, jest umieszczony w górnej części pompy hamulcowej (część metalowa) i ma żółtą nakrętkę.
  • Po odkryciu dokładnie zapoznaj się z instrukcjami na korku, aby nie popełnić żadnych błędów podczas procedury, zalecamy czyszczenie korka i zbiornika przed otwarciem. Będziesz mógł teraz patrzeć na bok zbiornika i obserwować znaki „Min” i „Max” z boku zbiornika, które określają zakres, w którym powinien znajdować się poziom.
  • Jeśli poziom jest wystarczająco dobry, nie dotykaj niczego lub jeśli znajdujesz się blisko lub poniżej dolnego oznaczenia, otwórz korek i delikatnie napełnij go płynem hamulcowym odpowiednim dla Twojego BMW serii 4 do poziomu „Max”.
  • Jeśli przed sprawdzeniem poziomu płynu hamulcowego w Twoim BMW serii 4 poziom był poniżej znaku „Min”, sprawdź poziom za kilka dni/tygodni, aby upewnić się, że nie ma wycieku w układzie hamulcowym

.

To wszystko, teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby bezpiecznie uzupełnić poziom płynu hamulcowego w swoim BMW serii 4.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w BMW serii 4

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat BMW serii 4, przejdź do naszej kategorii BMW serii 4.

Ссылка на основную публикацию