Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Peugeot 308 ?

Wśród drobnych rutynowych czynności serwisowych, które powinieneś wykonywać regularnie w swoim samochodzie, uzupełnić poziom płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308 to jedna z najbardziej klasyków. Mimo że ten proces jest prosty do wykonania, niektórzy z was prawdopodobnie zastanawiają się, dlaczego należy sprawdzać poziom płynu hamulcowego w samochodzie? A inni pytają jak zrobić poziom płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308? Teraz odpowiemy na te pytania.

Skorzystaj z możliwości utrzymywania odpowiedniego poziomu płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308

Więc zaczynamy nasz artykuł od korzyść z patrzenia na poziom płynu hamulcowego w Peugeot 308. Ten płyn ma istotne zadanie w twoim samochodzie, przenieść siłę hamowania na koła, a tym samym zatrzymać samochód. Niemniej jednak możliwe jest, że z biegiem czasu możesz stracić płyn hamulcowy bez szczególnego wycieku (bez wycieku). Dlatego jest konieczne jest sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308 regularnie (na przykład co 10,000 50,000 km). Wskazane jest również płukanie układu co 308 308 km, ponieważ w miarę upływu czasu płyn hamulcowy traci swoje właściwości. Procedura ta jest wyjątkowo prosta i nie wymaga zaawansowanej znajomości mechaniki, dlatego wszyscy właściciele Peugeota XNUMX mogą to zrobić samodzielnie. Jeśli światło hamowania na desce rozdzielczej Twojego Peugeota XNUMX nie odpowiada brakowi płynu hamulcowego, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł, aby uzyskać szczegółowe informacje. Niemniej jednak istnieją pewne środki ostrożności i zasady, których należy przestrzegać, które zauważymy w następnej sekcji tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w moim Peugeot 308 ?

Jak uzupełnić płyn hamulcowy Peugeot 308?

Więc teraz ci pokażemy jak zrobić poziom płynu hamulcowego w Peugeot 308. Należy pamiętać, że jest to bardzo podstawowe do wykonania. Niemniej jednak będziesz musiał sprawdzić, który płyn hamulcowy jest odpowiedni dla Ciebie między DOT 3, DOT 4 i DOT 5. Większość pojazdów używa DOT 3 lub DOT 4. Informacje te znajdziesz w instrukcji obsługi swojego Peugeot 308. Oto kroki, które należy wykonać, aby stworzyć swój poziom:

  • Otwórz pokrywę i zidentyfikuj zbiornik płynu hamulcowego, bardzo łatwo go zlokalizować, zazwyczaj jest wykonany z białawego/przezroczystego plastiku, znajduje się na górze pompy hamulcowej (część metalowa) i ma żółtą nakrętkę.
  • Po ustaleniu należy uważnie zapoznać się z instrukcjami na korku, aby nie popełnić żadnych błędów podczas procedury, radzimy wyczyścić korek i zbiornik przed otwarciem. Będziecie teraz mogli spojrzeć na bok czołgu i sprawdzić znaki „Min” i „Max” z boku czołgu, które określają zakres, w jakim powinien znajdować się poziom.
  • Jeśli poziom jest wystarczająco dobry, nie dotykaj niczego lub jeśli znajdujesz się blisko lub poniżej dolnego znaku, otwórz korek i delikatnie napełnij go płynem hamulcowym odpowiednim dla Twojego Peugeot 308 do poziomu „Max”.
  • Jeśli poziom był poniżej znaku „Min” przed sprawdzeniem poziomu płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308, sprawdź poziom za kilka dni/tygodni, aby upewnić się, że nie ma wycieku w układzie hamulcowym

.

To wszystko, teraz masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby bezpiecznie uzupełnić poziom płynu hamulcowego w Twoim Peugeot 308.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Peugeot 308 ?

Więcej wskazówek na temat Peugeota 308 znajdziesz w kategorii Peugeot 308.

Ссылка на основную публикацию