Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Citroen Berlingo 2 ?

Najnowsze samochody mają coraz więcej opcji i choć dają nam dużo komfortu, to niektóre z nich nie zawsze są proste w obsłudze. Bez względu na to, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś, czy po prostu kupiłeś Citroena Berlingo 2, w zależności od opcji może to być trudne do zrozumienia jak uruchomić Citroen Berlingo 2? Nawet jeśli ta zasadnicza czynność prowadzenia samochodu może wydawać się oczywista dla większości z was, w zależności od opcji i roku produkcji twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej podstawowe. W tym artykule pokażemy kilka sposobów na uruchomienie Citroena Berlingo 2 za pomocą kluczyka, a następnie, w drugim kroku, jak włączyć Citroen Berlingo 2 za pomocą karty i zakończyć bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Citroena Berlingo 2 kluczykiem?

Więc zaczynamy treść naszego artykułu, która ma na celu pokazanie Ci jak uruchomić Citroena Berlingo 2, który jest wyposażony w klasyczny kluczyk startowy. Znajdź pod różnymi krokami, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Citroena Berlingo 2:

 • Znajdź lokalizację neimana (otwór, w który wprowadzany jest kluczyk) znajduje się w większości przypadków po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, nie wahaj się przeglądać treści naszego artykułu na temat zablokowanej kierownicy w Citroen Berlingo 2, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, że pomarańczowe światła gasną, jeśli nie wiesz, co oznaczają, nie wahaj się przeglądać treści naszego artykułu na temat pomarańczowych świateł na Citroen Berlingo 2, aby znaleźć wyjaśnienie tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze o jedno wycięcie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go do momentu uruchomienia Citroena Berlingo 2 (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli samochód się nie zapali, pozwól mu ostygnąć kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. poradziłeś sobie uruchomić Citroena Berlingo 2,
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Citroen Berlingo, co robić ?

Jak uruchomić Citroena Berlingo 2 za pomocą karty-klucza?

Po dowiedzeniu się o jak włączyć silnik Citroena Berlingo 2 z kluczykiem lub pokaże, jak to zrobić w przypadku Citroena Berlingo 2 wyposażonego w kartę do kluczyka, a nie w kluczyk. Metoda jest nadal bardzo podobna, więc nie wahaj się wracać do poprzedniej części, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Dowiedz się poniżej czynności, których należy się trzymać, aby uruchomić swój Citroen Berlingo 2 za pomocą karty:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do dedykowanego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Citroen Berlingo 2 jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który zwykle znajduje się na wysokości kierownicy w pobliżu klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie zwykle znajduje się na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon Twojego Citroen Berlingo 2

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić Citroena Berlingo 2

.

Jak uruchomić Citroena Berlingo 2 bez kluczyka?

I na koniec zobaczymy, jak uruchomić Citroen Berlingo 2 bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać logiczne. Mimo to powinieneś wiedzieć, że jeśli Twój Citroen Berlingo 2 jest nowszy niż w połowie lat 90-tych, trudno będzie go uruchomić bez kluczyka ze względu na wszystkie obecne na nim zabezpieczenia. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto procedura, której należy się trzymać:

 • Zdejmij osłonę chroniącą kierownicę i znajdź wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i oddzielić przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas zabiegu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go natychmiast z przewodem akumulatora (nie rób zbyt długiego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć na uruchomienie Twojego Citroen Berlingo 2).
Weiterlesen:
Citroen Berlingo, który przyspiesza sam

Tam odkryłeś wszystkie sposoby, aby uruchomić Citroena Berlingo 2.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków o Citroen Berlingo 2, przejdź do naszej kategorii Citroen Berlingo 2.

Ссылка на основную публикацию