Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Citroena C15 ?

Najnowsze pojazdy mają coraz więcej funkcji i pomimo tego, że przynoszą nam dużą wygodę, wiele z nich nie jest cały czas wygodnych w użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Citroena C15, w zależności od jego funkcji zrozumienie może być trudne jak uruchomić Citroena C15? Nawet jeśli ta zasadnicza czynność prowadzenia samochodu może wydawać się dla wielu z Was oczywista, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej elementarne. Na tej stronie nauczymy Cię różnych technik uruchamiania Citroena C15 za pomocą kluczyka, a następnie, w drugiej części, jak włączyć Citroena C15 za pomocą karty i podsumować, bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Citroena C15 kluczykiem?

Więc zaczynamy nasze treści, które mają na celu Cię nauczyć jak uruchomić Citroena C15, który jest wyposażony w klasyczny kluczyk startowy. Znajdź poniżej różne środki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Citroena C15:

 • Określ pozycję neimana (otwór, w który wkładany jest kluczyk), najczęściej znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na temat zablokowanej kierownicy w Citroen C15, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu do momentu, w którym czujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła wyłączają się, jeśli nie wiesz, co sugerują, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią na temat pomarańczowych świateł w Citroen C15, aby poznać przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze jedno wycięcie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go do momentu uruchomienia Citroena C15 (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli auto nie odpali, pozwól mu odpocząć kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić Citroena C15,
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Citroen C15 ?

Jak uruchomić Citroena C15 z kartą-kluczem?

Po odkryciu jak włączyć silnik Citroena C15 z kluczykiem lub nauczy Cię, jak to zrobić w przypadku Citroena C15 wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Metoda jest nadal mniej więcej podobna, więc nie wahaj się wracać do poprzedniej części, aby uzyskać informacje o każdym z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, których należy się trzymać, aby uruchomić swój Citroen C15 z kartą:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do określonego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Citroen C15 jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Odkryj przycisk „start”, który w większości przypadków znajduje się na wysokości kierownicy blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie znajduje się w większości przypadków na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon Twojego Citroena C15

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić Citroena C15

.

Jak uruchomić Citroena C15 bez kluczyka?

Podsumowując, odkryjemy, jak uruchomić Citroena C15 bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać oczywiste. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli Twój Citroen C15 jest bardziej nowoczesny niż w połowie lat 90-tych, trudno będzie go uruchomić bez kluczyka ze względu na wszystkie obecne w nim systemy bezpieczeństwa. Zgodnie z oczekiwaniami należy to zrobić tylko w TWOIM samochodzie. Oto metoda, której należy się trzymać:

 • Zdejmij osłonę chroniącą kierownicę i wśród 3 przełączników elektrycznych znajdź ten, który dotyczy Twojego silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i odizolować przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas zabiegu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go szybko z przewodem akumulatora (nie przedłużaj kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć na uruchomienie Twojego Citroena C15).
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Citroen C15 ?

Tam odkryłeś wszystkie rozwiązania, aby uruchomić Citroena C15.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C15, zajrzyj do kategorii Citroen C15.

Ссылка на основную публикацию