Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Ford Edge’a?

Nowoczesne pojazdy mają coraz więcej funkcji, a mimo to dają nam duży komfort, niektóre z nich nie zawsze są przyjazne dla użytkownika. Nie ma znaczenia, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Ford Edge, ze względu na jego cechy, może być trudno to rozgryźć jak uruchomić Ford Edge’a? Nawet jeśli ta zasadnicza czynność związana z prowadzeniem samochodu może wydawać się dla większości z Was bardzo jasna, zdeterminowana opcjami i rokiem produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. Na tej stronie wyjaśnimy różne sposoby uruchamiania Ford Edge za pomocą kluczyka, następnie, w drugim kroku, jak włączyć Ford Edge za pomocą karty, a na koniec bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Ford Edge z kluczykiem?

Więc zaczynamy nasze treści, które mają Cię nauczyć jak uruchomić Ford Edge, który jest wyposażony w klasyczny start z kluczykiem. Znajdź wymienione poniżej różne środki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Ford Edge:

 • Odkryj pozycję neimana (otwór, w który wkładany jest kluczyk), najczęściej znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli twoja kierownica jest zablokowana, nie wahaj się przejrzeć nasze treści na kierownicy zablokowanej w Ford Edge, która jest zablokowana, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy jesteś w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła zniknęły, jeśli nie wiesz, co oznaczają, nie wahaj się przejrzeć naszą zawartość dotyczącą pomarańczowych świateł w Ford Edge, aby poznać wyjaśnienie tego.
 • Musisz tylko przejechać jeszcze jedno wycięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go na stopie, aż twój Ford Edge uruchomi się (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli samochód się nie zapali, pozwól mu ostygnąć kilka kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić swojego Ford Edge’a,
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Ford Edge?

Jak uruchomić Ford Edge za pomocą karty klucza?

Po zapoznaniu się z jak włączyć silnik Ford Edge z kluczykiem lub wyjaśni, jak to zrobić w przypadku Ford Edge wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Metoda jest bardzo podobna, więc nie wahaj się wrócić do poprzedniej sekcji, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, których należy przestrzegać, aby uruchomić swojego Ford Edge z kartą:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do określonego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Ford Edge jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który zwykle znajduje się na wysokości kierownicy blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie zwykle znajduje się na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy jesteś na neutralnym lub neutralnym na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego Ford Edge

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić swojego Ford Edge

.

Jak uruchomić Ford Edge bez kluczyka?

I wreszcie dowiemy się, jak uruchomić Ford Edge bez klucza? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać oczywiste. Mimo to powinieneś wiedzieć, że jeśli twój Ford Edge jest nowszy niż w połowie lat 90., trudno będzie go włączyć bez klucza ze względu na wszystkie obecne w nim systemy bezpieczeństwa. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto proces do naśladowania:

 • Zdejmij pokrywę chroniącą kierownicę i umieść wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i odizolować przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas procesu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go szybko z przewodem akumulatora (nie rób przedłużonego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć na uruchomienie Twojego Ford Edge).
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Ford Edge?

Tam odkryłeś wszystkie możliwości uruchomić Ford Edge.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Ford Edge, przejdź do naszej kategorii Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию