Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Opla Merivę ?

Współczesne samochody mają coraz więcej funkcji, a mimo to dają nam dużo komfortu, niektóre z nich nie zawsze są przyjazne dla użytkownika. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Opla Merivę, w zależności od jego funkcji, zrozumienie może być trudne jak uruchomić Opla Merivę? Nawet jeśli ta podstawowa czynność prowadzenia samochodu może wydawać się dla większości z Was oczywista, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. Dzisiaj wyjaśnimy różne procedury uruchamiania Opla Merivy za pomocą kluczyka, a następnie, w drugim kroku, jak włączyć Opla Merivę za pomocą karty i zakończyć bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Opla Merivę kluczykiem?

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią, która ma Cię nauczyć jak uruchomić Opla Merivę, który jest wyposażony w klasyczny kluczyk startowy. Znajdź poniżej różne środki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Opla Merivy:

 • Znajdź lokalizację neimana (otwór, w który wkładany jest klucz), znajduje się zazwyczaj po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli twoja kierownica jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią na zablokowanej kierownicy w Oplu Merivie, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła zniknęły, jeśli nie wiesz, co oznaczają, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą pomarańczowych świateł w Oplu Merivie, aby poznać przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze jedno wycięcie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go na stopie do momentu odpalenia Opla Merivy (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund, w przeciwnym razie ryzykujesz jego uszkodzenie, jeśli auto nie odpali, pozwól mu odpocząć kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić Opla Merivę,
Weiterlesen:
Clutch slipping on my Opel Meriva, what to do ?

Jak uruchomić Opla Merivę za pomocą karty-klucza?

Po zapoznaniu się z jak włączyć silnik Opla Merivy z kluczykiem lub zademonstruje, jak to zrobić w przypadku Opla Merivy wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Operacja jest z grubsza podobna, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby wrócić do poprzedniej części, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi wytycznymi, których należy przestrzegać, aby uruchomić swój Opel Meriva z kartą:

 • W zależności od roku i serii możesz, ale nie musisz, włożyć kartę do określonego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Opel Meriva jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu, w przeciwnym razie możesz ją mieć przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Odkryj przycisk „start”, który zazwyczaj znajduje się na wysokości kierownicy blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie jest zwykle umieszczony na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego Opla Merivy

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić swojego Opla Merivę

.

Jak uruchomić Opla Merivę bez kluczyka?

I na koniec odkryjemy, jak uruchomić Opla Merivę bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może to wydawać się logiczne. Mimo to powinieneś wiedzieć, że jeśli Twój Opel Meriva jest nowszy niż w połowie lat 90., trudno będzie go uruchomić bez klucza ze względu na wszystkie gadżety zabezpieczające. Oczywiście powinno się to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto technika do wykonania:

 • Zdejmij pokrywę, która zakrywa kierownicę i znajdź wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i oddzielić przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas procesu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go natychmiast z przewodem akumulatora (nie rób przedłużonego styku i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć do uruchomienia Opla Merivy).
Weiterlesen:
Gdzie znajdę bezpiecznik klaksonu w Oplu Merivie ?

Tam nauczyłeś się wszystkich sposobów, aby uruchom Opla Merivę.

Więcej wskazówek dotyczących Opla Merivy znajdziesz w kategorii Opel Meriva.

Ссылка на основную публикацию