Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Renault Trafic?

Najnowsze pojazdy mają coraz więcej funkcjonalności i pomimo tego, że dają nam duży komfort, wiele z nich nie zawsze jest prostych w obsłudze. Bez względu na to, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Renault Trafic, zgodnie z jego funkcjami, rozgryzienie może być trudne jak uruchomić Renault Trafic? Nawet jeśli ta wymagana czynność prowadzenia samochodu może wydawać się dla większości z Was bardzo jasna, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. W tym artykule wyjaśnimy różne sposoby uruchamiania Renault Trafic za pomocą kluczyka, a następnie, w drugim kroku, jak włączyć Renault Trafic za pomocą karty i zakończyć bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Renault Trafic kluczykiem?

Więc zaczynamy nasz artykuł, który ma na celu nauczyć Cię jak uruchomić Renault Trafic, który jest dostarczany z klasycznym kluczykiem startowym. Znajdź poniżej różne kroki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Renault Trafic:

 • Określ lokalizację neimana (otwór, w który wprowadzany jest kluczyk) znajduje się zazwyczaj po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z treścią naszego artykułu o zablokowanej kierownicy w Renault Trafic, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła zniknęły, jeśli nie wiesz, co one oznaczają, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do treści naszego artykułu na temat pomarańczowych świateł w Renault Trafic, aby poznać wyjaśnienie tego.
 • Musisz tylko przejechać jeszcze jedno wycięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go do momentu uruchomienia Renault Trafic (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund, w przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli samochód się nie uruchomi, pozwól mu ostygnąć kilka kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić Renault Trafic,
Weiterlesen:
GPS Renault Trafic 2 nie działa Renault Trafic 2

Jak uruchomić Renault Trafic za pomocą karty-klucza?

Po dowiedzeniu się o jak włączyć silnik Renault Trafic z kluczykiem lub opisze, jak to zrobić w przypadku Renault Trafic wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Technika jest nadal z grubsza podobna, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby wrócić do poprzedniej części, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Odkryj poniżej działania, których należy się trzymać, aby uruchomić Renault Trafic z kartą:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do określonego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Renault Trafic jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu, w przeciwnym razie możesz ją mieć przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który zwykle znajduje się na wysokości kierownicy w pobliżu klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie jest zwykle umieszczany na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy jesteś na neutralnym lub neutralnym w automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon Twojego Renault Trafic

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić Renault Trafic

.

Jak uruchomić Renault Trafic bez kluczyka?

I na koniec zobaczymy, jak uruchomić Renault Trafic bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać logiczne. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli Twój Renault Trafic jest nowszy niż w połowie lat 90., będzie trudno go włączyć bez klucza ze względu na wszystkie systemy bezpieczeństwa, które się w nim znajdują. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto procedura, której należy się trzymać:

 • Zdejmij osłonę chroniącą kierownicę i wśród 3 przełączników elektrycznych znajdź ten, który dotyczy Twojego silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i oddzielić przewody akumulatora i zapłonu (uważać, aby nie porazić się prądem podczas pracy). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go natychmiast z przewodem akumulatora (nie przedłużaj kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć do uruchomienia Renault Trafic).
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Renault Trafic ?

Tam poznałeś wszystkie możliwości uruchomić Renault Trafic.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Trafic, zajrzyj do kategorii Renault Trafic.

Ссылка на основную публикацию