Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić smarta fortwo?

Najnowsze pojazdy mają coraz więcej opcji i choć dają nam duży komfort, wiele z nich nie zawsze jest prostych w obsłudze. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś smarta fortwo, w zależności od jego opcji może być trudno to rozgryźć jak uruchomić smarta fortwo? Nawet jeśli ta obowiązkowa czynność prowadzenia samochodu może wydawać się dla większości z Was bardzo oczywista, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej elementarne. Dzisiaj zademonstrujemy różne sposoby uruchamiania smarta fortwo z kluczem, następnie, w drugim kroku, jak włączyć smarta fortwo z kartą, a na koniec bez użycia klucza.

Jak uruchomić smarta fortwo z kluczykiem?

Rozpoczynamy więc treść naszego artykułu, który ma Cię nauczyć jak uruchomić smarta fortwo, który jest dostarczany z klasycznym kluczykiem startowym. Znajdź w różnych krokach, które należy wykonać, aby Włącz silnik swojego smarta fortwo:

 • Rozpoznaj lokalizację neimana (otwór, w który wprowadzany jest kluczyk), najczęściej znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu na temat zablokowanej kierownicy w smart fortwo, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła zniknęły, jeśli nie wiesz, co sugerują, nie wahaj się przejrzeć treści naszego artykułu na temat pomarańczowych świateł w smart fortwo, aby poznać przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze o jedno wycięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go na stopie do momentu startu smarta fortwo (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund, w przeciwnym razie ryzykujesz jego uszkodzenie, jeśli auto nie odpali, pozwól mu odzyskać kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić smarta fortwo,
Weiterlesen:
Jak odłączyć baterię w moim smart fortwo?

Jak uruchomić smarta fortwo z kartą-kluczem?

Po dowiedzeniu się o jak włączyć silnik smarta fortwo z kluczem lub wyjaśni, jak to zrobić w przypadku smarta fortwo wyposażonego w kartę, a nie w klucz. Operacja jest mniej więcej taka sama, więc nie wahaj się wrócić do poprzedniej sekcji, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Odkryj wymienione poniżej kroki, które należy wykonać, aby uruchomić smarta fortwo z kartą:

 • W zależności od roku i serii możesz, ale nie musi, włożyć kartę do dedykowanego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój smart fortwo jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu, w przeciwnym razie możesz ją mieć przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który jest zwykle umieszczany na wysokości kierownicy w pobliżu klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie jest zwykle umieszczany na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego smarta fortwo

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić smarta fortwo

.

Jak uruchomić smarta fortwo bez klucza?

I wreszcie zobaczymy, jak uruchomić smarta fortwo bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać oczywiste. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli Twój smart fortwo jest nowszy niż w połowie lat 90., trudno będzie go uruchomić bez klucza ze względu na wszystkie urządzenia zabezpieczające. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto proces, którego należy się trzymać:

 • Zdejmij osłonę chroniącą kierownicę i znajdź wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i odizolować przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas pracy). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go szybko z przewodem akumulatora (nie przedłużaj kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć na uruchomienie smarta fortwo).
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w smart forfour?

Tam nauczyłeś się wszystkich sposobów, aby uruchom smarta fortwo.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat smarta fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector