Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Suzuki Grand Vitara?

Współczesne pojazdy mają coraz więcej funkcji i choć zapewniają nam duży komfort, wiele z nich nie zawsze jest prostych w obsłudze. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Suzuki Grand Vitara, w zależności od jego funkcji, rozgryzienie może być trudne jak uruchomić Suzuki Grand Vitara? Nawet jeśli ta podstawowa czynność prowadzenia samochodu może wydawać się wielu z Was zdrowym rozsądkiem, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. Dzisiaj zademonstrujemy różne procedury uruchamiania Suzuki Grand Vitara za pomocą kluczyka, następnie, w drugiej części, jak włączyć Suzuki Grand Vitara za pomocą karty, a na koniec bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Suzuki Grand Vitara kluczykiem?

Więc zaczynamy treść naszego artykułu, który ma Cię nauczyć jak uruchomić Suzuki Grand Vitara, który jest wyposażony w klasyczny start z kluczykiem. Znajdź wymienione poniżej różne kroki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Suzuki Grand Vitara:

 • Określ pozycję neimana (otwór, w który wkładany jest kluczyk), najczęściej znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli kierownica jest zablokowana, nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu na temat zablokowanej kierownicy w Suzuki Grand Vitara, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła wyłączają się, jeśli nie wiesz, co oznaczają, nie wahaj się zapoznać się z treścią naszego artykułu na temat pomarańczowych świateł w Suzuki Grand Vitara, aby znaleźć wyjaśnienie tego.
 • Musisz tylko przejechać jeszcze jedno wycięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go na stopie do momentu uruchomienia Suzuki Grand Vitara (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz jego zranienie, jeśli samochód nie uruchomi się, pozwól mu odzyskać kilka kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. poradziłeś sobie uruchomić Suzuki Grand Vitara,
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Suzuki Grand Vitara?

Jak uruchomić Suzuki Grand Vitara z kluczem?

Po odkryciu jak włączyć silnik Suzuki Grand Vitara z kluczykiem lub pokaże, jak to zrobić w przypadku Suzuki Grand Vitara wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Operacja pozostaje bardzo podobna, więc nie wahaj się wracać do poprzedniej sekcji, aby uzyskać informacje o każdym z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, których należy przestrzegać, aby uruchomić Suzuki Grand Vitara z kartą:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do dedykowanego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Suzuki Grand Vitara jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który zwykle znajduje się na wysokości kierownicy, blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie zwykle znajduje się na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy jesteś na neutralnym lub neutralnym w automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego Suzuki Grand Vitara

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić Suzuki Grand Vitara

.

Jak uruchomić Suzuki Grand Vitara bez kluczyka?

I wreszcie odkryjemy, jak uruchomić Suzuki Grand Vitara bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać logiczne. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli twój Suzuki Grand Vitara jest nowszy niż w połowie lat 90-tych, uruchomienie go bez klucza będzie skomplikowane ze względu na wszystkie obecne na nim zabezpieczenia. Zgodnie z oczekiwaniami należy to zrobić tylko w TWOIM samochodzie. Oto metoda do przeprowadzenia:

 • Zdejmij pokrywę, która zakrywa kierownicę i wśród 3 przełączników elektrycznych znajdź ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i oddzielić przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas procesu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go natychmiast z przewodem akumulatora (nie rób przedłużonego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć do uruchomienia Suzuki Grand Vitara).
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Suzuki Grand Vitara ?

Tam odkryłeś wszystkie sposoby, aby uruchomić Suzuki Grand Vitara.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Suzuki Grand Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector