Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Suzuki Jimny?

Najnowsze samochody mają coraz więcej funkcjonalności i pomimo tego, że zapewniają nam dużą wygodę, niektóre z nich nie zawsze są proste w obsłudze. Bez względu na to, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Suzuki Jimny, zgodnie z jego funkcjami, może być trudno to rozgryźć jak uruchomić Suzuki Jimny? Nawet jeśli ta imperatywna czynność prowadzenia samochodu może wydawać się wielu z Was oczywista, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. Dzisiaj zademonstrujemy kilka technik uruchamiania Suzuki Jimny za pomocą kluczyka, a następnie, w drugim kroku, jak włączyć Suzuki Jimny za pomocą karty i zakończyć bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Suzuki Jimny z kluczykiem?

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią, która ma na celu pokazanie Ci jak uruchomić Suzuki Jimny, który jest dostarczany z klasycznym kluczykiem startowym. Znajdź pod różnymi krokami, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Suzuki Jimny:

 • Określ pozycję neimana (otwór, w który wkładany jest kluczyk), zwykle znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli twoja kierownica jest zablokowana, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na temat zablokowanej kierownicy w Suzuki Jimny, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła wyłączają się, jeśli nie wiesz, co oznaczają, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na temat pomarańczowych świateł na Suzuki Jimny, aby odkryć przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze jedno wycięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go do momentu uruchomienia Suzuki Jimny (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli samochód nie odpali, pozwól mu ostygnąć kilka kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się aby uruchomić swojego Suzuki Jimny,
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Suzuki Jimny ?

Jak uruchomić Suzuki Jimny z kluczem?

Po dowiedzeniu się o jak włączyć silnik Suzuki Jimny z kluczykiem lub nauczy Cię, jak to zrobić dla Suzuki Jimny wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Procedura jest mniej więcej podobna, więc nie wahaj się wrócić do poprzedniej sekcji, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi krokami, których należy się trzymać, aby uruchomić Suzuki Jimny z kartą:

 • W zależności od roku i serii możesz, ale nie musisz, włożyć kartę do dedykowanego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twój Suzuki Jimny jest wyposażony w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który zazwyczaj znajduje się na wysokości kierownicy, w pobliżu klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie zwykle znajduje się na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego Suzuki Jimny

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić swojego Suzuki Jimny

.

Jak uruchomić Suzuki Jimny bez kluczyka?

I na koniec zobaczymy, jak uruchomić Suzuki Jimny bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać oczywiste. Niemniej jednak powinieneś wiedzieć, że jeśli Twój Suzuki Jimny jest nowszy niż w połowie lat 90., trudno będzie go uruchomić bez klucza ze względu na wszystkie gadżety zabezpieczające. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto metoda, której należy się trzymać:

 • Zdejmij pokrywę, która zakrywa kierownicę i znajdź wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i odizolować przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas pracy). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij przewód rozrusznika i połącz go szybko z przewodem akumulatora (nie rób zbyt długiego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć do uruchomienia Suzuki Jimny).
Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Suzuki Jimny?

Tam nauczyłeś się wszystkich metod, aby uruchomić Suzuki Jimny.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Suzuki Jimny, przejdź do naszej kategorii Suzuki Jimny.

Ссылка на основную публикацию