Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Suzuki Vitara?

Nowoczesne samochody mają coraz więcej funkcjonalności, a mimo to zapewniają nam duży komfort, niektóre z nich nie zawsze są przyjazne dla użytkownika. Bez względu na to, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy po prostu kupiłeś Suzuki Vitara, w zależności od jego funkcji, może to być trudne do zrozumienia jak uruchomić Suzuki Vitara? Nawet jeśli ta podstawowa czynność prowadzenia samochodu może wydawać się większości z Was rozsądna, to w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. W tym artykule wyjaśnimy różne sposoby uruchamiania Suzuki Vitara za pomocą kluczyka, a następnie w drugiej części, jak włączyć Suzuki Vitara za pomocą karty i podsumować, bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Suzuki Vitarę kluczykiem?

Więc zaczynamy nasze treści, które mają Cię nauczyć jak uruchomić Suzuki Vitara, który jest wyposażony w klasyczny kluczyk startowy. Znajdź wymienione poniżej różne kroki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojego Suzuki Vitara:

 • Rozróżnij lokalizację neimana (otwór, w który wprowadzany jest kluczyk), zwykle znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na temat kierownicy zablokowanej w Suzuki Vitara, która jest zablokowana, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła wyłączają się, jeśli nie wiesz, co one oznaczają, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią na temat pomarańczowych świateł w Suzuki Vitara, aby poznać przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze jedno nacięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go do momentu uruchomienia Suzuki Vitara (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund lub ryzykujesz uszkodzeniem, jeśli auto nie odpali, pozwól mu ostygnąć kilka kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. Udało Ci się uruchomić Suzuki Vitara,
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Suzuki Vitara

Jak uruchomić Suzuki Vitarę za pomocą karty-klucza?

Po zapoznaniu się z jak włączyć silnik Suzuki Vitara z kluczykiem lub zademonstruje, jak to zrobić w przypadku Suzuki Vitara wyposażonego w kartę, a nie w kluczyk. Technika jest mniej więcej taka sama, więc nie wahaj się wracać do poprzedniej części, aby uzyskać informacje o każdym z kroków do wykonania. Poniżej zapoznaj się z działaniami, których należy przestrzegać, aby uruchomić Suzuki Vitara z kartą:

 • W zależności od roku i serii, możesz lub nie musisz włożyć kartę do dedykowanego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twoje Suzuki Vitara jest wyposażone w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu lub możesz ją trzymać przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Odkryj przycisk „start”, który zwykle znajduje się na wysokości kierownicy, blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie zwykle znajduje się na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej lub neutralnej na automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon swojego Suzuki Vitara

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić swoje Suzuki Vitara

.

Jak uruchomić Suzuki Vitara bez kluczyka?

I na koniec dowiemy się, jak uruchomić Suzuki Vitara bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może to wydawać się logiczne. Mimo to powinieneś wiedzieć, że jeśli twój Suzuki Vitara jest nowszy niż w połowie lat 90., trudno będzie go włączyć bez klucza ze względu na cały sprzęt zabezpieczający. Oczywiście należy to robić tylko w TWOIM samochodzie. Oto metoda, której należy przestrzegać:

 • Zdejmij pokrywę, która zakrywa kierownicę i wśród 3 przełączników elektrycznych znajdź ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i oddzielić przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas procesu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go szybko z przewodem akumulatora (nie rób przedłużonego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć do uruchomienia Suzuki Vitara).
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Suzuki Grand Vitara ?

Tam odkryłeś wszystkie rozwiązania, aby uruchomić Suzuki Vitara.

Aby dowiedzieć się więcej o Suzuki Vitara, zajrzyj do kategorii Suzuki Vitara.

Ссылка на основную публикацию