Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak uruchomić Toyotę Hilux?

Najnowsze samochody mają coraz więcej funkcjonalności i choć zapewniają nam duży komfort, to niektóre z nich nie zawsze są wygodne w użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód, pożyczyłeś go, czy właśnie kupiłeś Toyotę Hilux, w zależności od jego funkcji, dokładne określenie może być trudne jak uruchomić Toyotę Hilux? Nawet jeśli ta podstawowa czynność prowadzenia samochodu może wydawać się wielu z Was oczywista, w zależności od opcji i roku produkcji Twojego samochodu, będzie to mniej lub bardziej proste. W tym artykule pokażemy kilka technik uruchamiania Toyoty Hilux za pomocą kluczyka, a następnie, w drugiej części, jak włączyć Toyotę Hilux za pomocą karty i podsumować, bez użycia kluczyka.

Jak uruchomić Toyotę Hilux z kluczykiem?

Rozpoczynamy więc treść artykułu, który ma ci pokazać jak uruchomić Toyotę Hilux, która jest dostarczana z klasycznym kluczykiem startowym. Znajdź wymienione poniżej różne środki, które należy wykonać, aby włącz silnik swojej Toyoty Hilux:

 • Rozróżnij pozycję neimana (otwór do włożenia kluczyka) najczęściej znajduje się po prawej stronie kierownicy, na desce rozdzielczej. Jeśli Twoja kierownica jest zablokowana, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł o zablokowanej kierownicy w Toyocie Hilux, aby dowiedzieć się, jak ją odblokować.
 • Włóż klucz do tego.
 • Sprawdź, czy znajdujesz się w pozycji neutralnej w przypadku samochodu z manualną skrzynią biegów oraz w pozycji „N” lub „P” w przypadku automatycznej skrzyni biegów.
 • Włącz zapłon, obracając go zgodnie z ruchem wskazówek zegara o ćwierć obrotu, aż poczujesz, że przekroczyłeś pierwszy stopień.
 • Sprawdź na desce rozdzielczej, czy pomarańczowe światła wyłączają się, jeśli nie wiesz, co sugerują, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać treść naszego artykułu na temat pomarańczowych świateł w Toyocie Hilux, aby odkryć przyczynę tego.
 • Wystarczy przejechać jeszcze o jeden nacięcie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przytrzymać go na stopie do momentu uruchomienia Toyoty Hilux (nie pozwól rozrusznikowi pracować dłużej niż 10 sekund, w przeciwnym razie ryzykujesz jego uszkodzenie, jeśli auto nie odpali, pozwól mu odpocząć kilkadziesiąt sekund przed nowym testem)

  .

 • Otóż ​​to. poradziłeś sobie uruchomić swoją Toyotę Hilux,
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w mojej Toyocie Hilux 3?

Jak uruchomić Toyotę Hilux za pomocą karty klucza?

Po dowiedzeniu się o jak włączyć silnik Toyoty Hilux z kluczykiem lub zademonstruje, jak to zrobić w przypadku Toyoty Hilux wyposażonej w kartę, a nie w kluczyk. Operacja jest nadal mniej więcej podobna, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby wrócić do poprzedniej części i uzyskać informacje o każdym z kroków do wykonania. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, których należy się trzymać, aby uruchomić swoją Toyotę Hilux z kartą:

 • W zależności od roku i serii możesz, ale nie musisz, włożyć kartę do określonego gniazda, sprawdź na desce rozdzielczej, czy Twoja Toyota Hilux jest wyposażona w to gniazdo, czy nie.
 • Jeśli tak, włóż kartę do tego otworu, w przeciwnym razie możesz ją mieć przy sobie lub w dowolnym miejscu w kabinie.
 • Znajdź przycisk „start”, który w większości przypadków opiera się na wysokości kierownicy blisko klasycznej lokalizacji Neimana, w przeciwnym razie znajduje się w większości przypadków na konsoli środkowej.
 • Sprawdź, czy jesteś na neutralnym lub neutralnym w automatycznej skrzyni biegów.
 • Naciśnij raz przycisk „start”, aby włączyć zapłon Twojej Toyoty Hilux

  .

 • Naciśnij drugi raz po kilku sekundach lub zgaśnięciu pomarańczowych świateł na desce rozdzielczej uruchomić swoją Toyotę Hilux

.

Jak uruchomić Toyotę Hilux bez kluczyka?

I na koniec dowiemy się, jak uruchomić Toyotę Hilux bez kluczyka? Wyobraźmy sobie, że zgubiłeś kluczyki, a samochód jest otwarty, może się to wydawać oczywiste. Powinieneś jednak wiedzieć, że jeśli Twoja Toyota Hilux jest nowsza niż połowa lat 90-tych, uruchomienie jej bez klucza będzie skomplikowane ze względu na wszystkie zabezpieczenia. Zgodnie z oczekiwaniami należy to zrobić tylko w TWOIM samochodzie. Oto metoda, której należy się trzymać:

 • Zdejmij osłonę chroniącą kierownicę i znajdź wśród 3 przełączników elektrycznych ten, który dotyczy silnika/akumulatora/rozrusznika (aby Ci pomóc, przynieś ze sobą instrukcję obsługi).
 • Rozebrać, połączyć je ze sobą i odizolować przewody akumulatora i zapłonu (uważaj, aby nie porazić się prądem podczas zabiegu). Masz teraz prąd tak, jakbyś miał kontakt
 • Na koniec zdejmij izolację z przewodu rozrusznika i połącz go natychmiast z przewodem akumulatora (nie rób zbyt długiego kontaktu i tylko 1 lub 2 sekundy powinny wystarczyć na uruchomienie Twojego Toyota Hilux).
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Toyoty Hilux 4 nie działa

Tam poznałeś wszystkie możliwości uruchomić Toyotę Hilux.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Toyoty Hilux, spójrz na kategorię Toyota Hilux.

Ссылка на основную публикацию