Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania do Fiata Ducato?

Nie ma znaczenia, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jedną część twojego pojazdu mechanicznego – twoje niskie belki. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa do wykonania dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna korekta jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta zwykła manipulacja, a w tym dokumencie odkryjemy jak wyregulować światła mijania w Twoim Fiacie Ducato? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Fiacie Ducato.

Po co ustawiać światła mijania w swoim Fiacie Ducato?

Zacznijmy więc nasz dokument od korzyści płynących z regulacji świateł mijania Twojego Fiata Ducato. Dla większości z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że wystarczająco świecą w nocy. Niestety niekoniecznie tak jest i sprawdzam to ustawienie, ponieważ światła mijania w Twoim Fiacie Ducato nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to dobra opcja .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Fiacie Ducato ?

Dobrą opcją jest regulacja świateł mijania w Twoim Fiacie Ducato pod kątem bezpieczeństwa.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania Fiata Ducato należy to zrobić dla prostego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na trasie lub złego przewidzenia zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt silne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie jest idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Fiata Ducato z powodów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mają od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Fiacie Ducato?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię bardziej interesuje w tym dokumencie, jak wyregulować światła mijania jego Fiata Ducato? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większego problemu.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Fiata Ducato

Na początek musisz ustawić swój pojazd silnikowy, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Umieść swój pojazd silnikowy na podłodze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Rygorystycznie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z pojazdu mechanicznego, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Fiacie Ducato 2 ?

Ustawienie świateł mijania jego Fiata Ducato

Po skonfigurowaniu pojazdu silnikowego włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca operacji oto proste kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, ustaw śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Fiata Ducato (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pion, a te na klamkach bocznych poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tych czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Fiacie Ducato jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był prowadzony, ponieważ czasami może się poruszyć.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Fiacie Ducato, zapoznaj się z naszym dokumentem na ten temat.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Fiata Ducato, zajrzyj do kategorii Fiat Ducato.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Fiata Ducato?
Ссылка на основную публикацию