Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania do Ford F 250?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze w nocy, czy czujesz, że świecisz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jedną część pojazdu silnikowego – światła mijania. Chociaż ta poprawka może wydawać się łatwa do wykonania dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała poprawka jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta powszechna modyfikacja, a w tym dokumencie odkryjemy jak wyregulować światła mijania Twojego Ford F 250? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Ford F 250.

Po co ustawiać światła mijania w swoim Ford F 250?

Zacznijmy więc nasz dokument od regulacji świateł mijania Twojego Ford F 250. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie dzieje się tak automatycznie i weryfikacja tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Ford F 250 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Ford F 250, co robić ?

Regulacja świateł mijania Twojego Ford F 250 pod kątem bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Na początek regulacja świateł mijania Ford F 250 należy to zrobić z podstawowej przyczyny bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Kluczowe znaczenie dla innych, a także dla Ciebie, ma optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Ford F 250 z motywów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny akt prawny, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Ford F 250?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię bardziej interesuje w tym dokumencie, jak wyregulować światła mijania jego Ford F 250? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Ford F 250

Po pierwsze, będziesz musiał przygotować swój pojazd silnikowy do regulacji świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Umieść swój pojazd silnikowy na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z pojazdu mechanicznego, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Ford F 250 ?

Ustawienie świateł mijania jego Ford F 250

Gdy pojazd silnikowy znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd silnikowy na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Ford F 250 (są one prawie zawsze oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz korekty.
 • Używając śrub do korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia świateł mijania Twojego Ford F 250 są spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy był prowadzony, czasami może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford F 250, przeczytaj nasz dokument na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford F 250, przejdź do naszej kategorii Ford F 250.

Weiterlesen:
Ford F 250, które mają problemy na biegu jałowym
Ссылка на основную публикацию