Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na Cadillac XT5?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze w nocy, czy czujesz, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach winę za to ponosi tylko jeden element pojazdu – światła mijania. Nawet jeśli ta regulacja może wydawać się prosta dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta podstawowa korekta, a w treści tego artykułu odkryjemy jak wyregulować światła mijania swojego Cadillaca XT5? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy dostosować światła, a po drugie, jak dostosować światła mijania w swoim Cadillacu XT5.

Po co regulować światła mijania swojego Cadillaca XT5?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od korzyści płynących z regulacji świateł mijania Twojego Cadillaca XT5. Dla większości z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że wystarczająco się świecą w nocy. Jednak nie dzieje się tak automatycznie i weryfikacja tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Cadillaca XT5 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt słabe lub zbyt mocne, to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Cadillac XT5 ?

Regulacja świateł mijania Twojego Cadillaca XT5 pod kątem bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania Cadillaca XT5 należy to zrobić dla prostego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem właścicieli samochodów przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji ważne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Cadillacu XT5 w celu uzasadnienia prawa

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Cadillacu XT5?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, jak wyregulować światła mijania jego Cadillaca XT5? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większego problemu.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Cadillaca XT5

Aby rozpocząć, musisz ustawić swój pojazd, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Zweryfikuj dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje na Cadillacu XT5

Ustawienie świateł mijania jego Cadillaca XT5

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej przedstawiamy proste kroki do dalszej części procesu:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Cadillaca XT5 (są one w większości przypadków oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania Twojego Cadillaca XT5 jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy był prowadzony, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Cadillacu XT5, zapoznaj się z treścią naszego artykułu na ten temat.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Cadillaca XT5, spójrz na kategorię Cadillac XT5.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Cadillaca XT5 od środka?
Ссылка на основную публикацию