Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na Ford Edge?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że w nocy nie widzisz wystarczająco dobrze, niezależnie od tego, czy jedziesz za nisko, czy za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jeden element samochodu – światła mijania. Pomimo tego, że ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta podstawowa modyfikacja, a na tej stronie zawartości zobaczymy jak wyregulować światła mijania swojego Ford Edge? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Ford Edge.

Po co regulować światła mijania w swoim Ford Edge?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią, korzystając z możliwości dostosowania świateł mijania Twojego Ford Edge. Dla większości ludzi te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, ponieważ światła mijania Twojego Ford Edge nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt słabe lub zbyt mocne, to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Ford Edge?

Regulacja świateł mijania Twojego Ford Edge dla bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Na początek regulacja świateł mijania Ford Edge należy to zrobić z prostego powodu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na trasie lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Dlatego ważne jest, aby zarówno dla innych, jak i dla Ciebie mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Ford Edge w celu uzasadnienia prawnego

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Ford Edge?

Przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej interesuje na tej stronie treści, jak wyregulować światła mijania jego Ford Edge’a? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Przygotowania do ustawienia mijania Ford Edge

Na początek będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Ustaw samochód na podłodze, na przykład przed białą ścianą, około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w moim Ford Edge, co robić?

Ustawienie świateł mijania jego Ford Edge

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej znajdują się wskazówki, których należy przestrzegać do końca procesu:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Ford Edge (są one prawie zawsze oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia świateł mijania Twojego Ford Edge są spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był obsługiwany, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Edge, przejrzyj naszą stronę z treścią na ten temat.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Ford Edge, spójrz na kategorię Ford Edge.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Ford Edge, co robić ?
Ссылка на основную публикацию