Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na GMC Savana?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz wystarczająco dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy czujesz, że skręcasz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jedną część Twojego samochodu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na pulpicie, cała korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa modyfikacja, a na tej stronie treści odkryjemy jak wyregulować światła mijania swojego GMC Savana? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak dostosować światła mijania w GMC Savana.

Po co regulować światła mijania w swoim GMC Savana?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z dostosowania świateł mijania Twojego GMC Savana. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i weryfikacja tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego GMC Savana nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt niskie lub zbyt mocne, to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora GMC Savana, co robić ?

Dostosowanie świateł mijania w GMC Savana pod kątem bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania GMC Savana należy to zrobić ze zwykłej przyczyny bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, których spotykasz podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie jest optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawienie świateł mijania w GMC Savana w celu uzasadnienia prawnego

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w GMC Savana?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię dotyczy na tej stronie treści, jak wyregulować światła mijania jego GMC Savana? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większego problemu.

Weiterlesen:
Gorący grzechoczący silnik na moim GMC Savana

Przygotowania do ustawienia świateł mijania GMC Savana

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania w jego GMC Savana

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Dla reszty zadania oto proste kroki do naśladowania:

 • Otwórz maskę, ustaw śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego GMC Savana (są one powszechnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku kontrolują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim GMC Savana jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy pojazd był prowadzony, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w GMC Savana?

Jeśli chcesz dostosować światła przeciwmgielne w swoim GMC Savana, przejrzyj naszą stronę z treścią na ten temat.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat GMC Savana, przejdź do naszej kategorii GMC Savana.

Ссылка на основную публикацию