Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na Jeep Compass?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze po zmroku, niezależnie od tego, czy czujesz, że świecisz zbyt nisko, czy zbyt wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jeden element pojazdu silnikowego – światła mijania. Nawet jeśli ta poprawka może wydawać się łatwa do wykonania dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, kompletna korekta jest znacznie bardziej techniczna niż ta zwykła modyfikacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować światła mijania w swoim Jeep Compass? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Jeep Compass.

Po co regulować światła mijania w swoim Jeep Compass?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji świateł mijania Twojego Jeepa Compassa. Dla większości ludzi te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety niekoniecznie tak jest i sprawdź to ustawienie, ponieważ światła mijania Twojego Jeep Compass nie świecą się dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt słabe lub zbyt mocne, to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Mój Jeep Compass jedzie w lewo, co robić?

Regulacja świateł mijania Twojego Jeep Compass dla bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Na początek regulacja świateł mijania w Jeep Compass należy to zrobić dla podstawowego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych kierowców, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem właścicieli samochodów przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Jeep Compass z motywów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Jeep Compass?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować światła mijania jego Jeep Compass? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli zastosujesz się do zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większego problemu.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania w Jeep Compass

Po pierwsze, będziesz musiał przygotować swój pojazd silnikowy do regulacji świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść swój pojazd silnikowy na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z pojazdu mechanicznego, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Jeep Compass?

Ustawienie świateł mijania w jego Jeepie Compass

Gdy pojazd silnikowy znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca operacji oto proste kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Jeep Compass (zazwyczaj są one oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Jeep Compass jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był obsługiwany, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Jeep Compass, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Jeep Compass, zajrzyj do kategorii Jeep Compass.

Weiterlesen:
Lampka wskaźnika paliwa świeci się w moim Jeep Compass, co robić?
Ссылка на основную публикацию