Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na Kia Rio?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze po zmroku, czy czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach winę za to tylko jeden element samochodu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa do wykonania dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna korekta jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta powszechna zmiana wyrównania, a w tym dokumencie zobaczymy jak wyregulować światła mijania w swojej Kia Rio? W tym celu najpierw zobaczymy, dlaczego należy dostosować światła, a po drugie, jak dostosować światła mijania w Kia Rio.

Po co regulować światła mijania w swojej Kia Rio?

Zacznijmy więc nasz dokument od dostosowania świateł mijania w Twojej Kia Rio. Dla wielu z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojej Kia Rio nie świecą się dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne, to dobra opcja .

Weiterlesen:
Przyspieszające wibracje na Kia Rio, co robić ?

Dobrą opcją jest regulacja świateł mijania w Kia Rio pod kątem bezpieczeństwa.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania Kia Rio należy to zrobić dla podstawowego celu bezpieczeństwa. Nieważne, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Alternatywnie, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem kierowców przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. W dalszej kolejności ważne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Kia Rio ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na co najmniej 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Kia Rio?

Przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej dotyczy w tym dokumencie, jak wyregulować światła mijania jego Kia Rio? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Kia Rio ?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Kia Rio

Po pierwsze, musisz ustawić swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Ustaw samochód na podłodze, na przykład przed białą ścianą, około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Rygorystycznie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Ustawienie świateł mijania w jego Kia Rio

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca zadania oto kroki, które należy wykonać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojej Kia Rio (są one w większości przypadków oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twojej Kia Rio jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy była prowadzona, czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Klimatyzacja w mojej Kia Rio nie jest już zimna

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Kia Rio, zapoznaj się z naszym dokumentem na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Rio, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Rio.

Ссылка на основную публикацию