Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania na Lincoln MKS?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze po zmroku, czy czujesz, że świecisz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jedną część pojazdu – światła mijania. Nawet jeśli ta korekta może wydawać się prosta dzięki pokrętłu na pulpicie, pełna korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta zwykła manipulacja, a w tej treści odkryjemy jak wyregulować światła mijania Twojego Lincoln MKS? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania Twojego Lincolna MKS.

Po co regulować światła mijania w Twoim Lincoln MKS?

Zacznijmy więc naszą treść od korzyści płynących z regulacji świateł mijania Twojego Lincolna MKS. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdź to ustawienie, ponieważ światła mijania Twojego Lincolna MKS nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to dobra opcja .

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Lincoln MKS?

Dobrą opcją jest regulacja świateł mijania Twojego Lincolna MKS pod kątem bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania Lincolna MKS należy to zrobić ze względu na podstawową przyczynę bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na drodze lub złego przewidzenia zakrętu. W przeciwieństwie do tego, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem właścicieli samochodów przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. Następnie konieczne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Lincoln MKS w celu uzasadnienia prawa

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny akt prawny, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Lincoln MKS?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię bardziej dotyczy w tej treści, jak wyregulować światła mijania jego Lincolna MKS? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz trzymać się instrukcji, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Lincoln MKS ?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Lincoln MKS

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój pojazd do regulacji świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania jego Lincolna MKS

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W dalszej części procesu oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Lincoln MKS (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania Twojego Lincoln MKS jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był prowadzony, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Lincoln MKS ?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Lincoln MKS, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Lincoln MKS, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Lincoln MKS.

Ссылка на основную публикацию