Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w BMW X1 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze po zmroku, czy czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach winę za to tylko jeden element samochodu – światła mijania. Pomimo tego, że ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta powszechna modyfikacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować światła mijania w swoim BMW X1? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak ustawić światła mijania w Twoim BMW X1.

Po co regulować światła mijania w swoim BMW X1?

Zacznijmy więc nasz artykuł od zalet regulacji świateł mijania w Twoim BMW X1. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego BMW X1 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w BMW X1 pozostaje włączona

Regulacja świateł mijania w Twoim BMW X1 pod kątem bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania BMW X1 należy to zrobić dla podstawowego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest ominięcie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. W związku z tym konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania BMW X1 z motywów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Inne przepisy regulujące ich użycie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które określają, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w BMW X1?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w tym artykule, jak wyregulować światła mijania jego BMW X1? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz trzymać się wytycznych, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania BMW X1

Przede wszystkim będziesz musiał ustawić swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść samochód na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w BMW X1

Ustawienie świateł mijania w jego BMW X1

Po skonfigurowaniu samochodu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie wycofaj samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Przez resztę procesu oto proste kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego BMW X1 (są one powszechnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku kontrolują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim BMW X1 jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy jechało, czasami może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim BMW X1, przejrzyj nasz artykuł na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW X1, skonsultuj się z naszą kategorią BMW X1.

Ссылка на основную публикацию